Nejbohatší muž planety Jeff Bezos obvinil bulvární list z vydírání kvůli intimním fotkám

Nejbohatší muž planety Jeff Bezos obvinil bulvární list z vydírání kvůli intimním fotkámNOVÉ
Jeff Bezos Foto:

Foto: Wikimedia Commons - James Duncan Davidson

Svět

Vydírání nejbohatšího muže?

vdr

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer, že se ho snažil vydírat hrozbou zveřejnění „intimních fotografií“, které údajně Bezos poslal své přítelkyni.

Na svém blogu šéf Amazonu uvedl, že mateřská společnost listu American Media Inc (AMI) chtěla, aby veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované. Na blogu se Bezos zmiňuje o spojení AMI s prezidentem USA, Donald Trump se přátelí s šéfem AMI Davidem Peckerem.

Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod minulý měsíc těsně předtím, než National Enquirer informoval o mimomanželském poměru magnáta.

Bezos na blogu zpřístupnil e-mail, ve kterém obdržel hrozbu zveřejnění „důvěrných fotografií“, které ho zachycují s přítelkyní Lauren Sanchezovou. Miliardář, který je také vlastníkem deníku The Washington Post, řekl, že mateřská společnost listu National Enquirer také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci.

Čistý majetek současného nejbohatšího muže světa činí podle milionářského indexu Bloombergu 137 miliard dolarů (zhruba tři biliony Kč). Pětapadesátiletý Bezos založil firmu Amazon v roce 1994.

Čtěte také: Konec Evropy. Rozvrátí květnové volby pořádek budovaný od války?