1 Boj proti extrémismu

„Soutěž udavačů“ v Dagestánu. Kdo upozorní na extrémismus, může vyhrát iPhone

NOVÉ

Témata: , ,

Jako o "soutěži udavačů" píše ruský tisk o rozhodnutí autonomního Dagestánu obdarovat nejaktivnější dobrovolné bojovníky s extremismem na internetu "chytrými mobily". Dobrovolníci mají především na "schvalování terorismu, podněcování národnostní a náboženské nenávisti a další zakázané aktivity" upozorňovat na horké lince, kterou zřídily republikové úřady před několika měsíci.

"Nejaktivnější uživatel horké linky dostane Apple iPhone SE. Pro druhé a třetí místo jsou určeny Xiaomi Redmi 5 a Xiaomi Redmi 4A," napsal list Kommersant.

"Horká linka je příležitost učinit život každého z nás bezpečnějším a okolní svět čistším," tvrdí úřady, které i na webu horké linky nabízejí každému uživateli možnost rychle a snadno upozornit na podezřelé internetové stránky. Podnět mají následně analyzovat experti na terorismus a extremismus.

"Horká linka" podle deníku slibuje zachování anonymity, nicméně od uživatelů vyžaduje souhlas se zpracováním osobních údajů.

Nápad dagestánských bojovníků proti extremismu získal uznání na červnové celostátní konferenci v Krasnojarsku o moderních formách boje proti teroristické ideologii: byl shledán vůbec nejlepším projektem v celém Rusku.

Dagestán leží na neklidném severním Kavkazu. Dříve byl tento region místem častých útoků muslimských extremistů bojujících za zřízení samostatného chalífátu na jihu Ruska. V posledních letech byla intenzita těchto akcí v oblasti podstatně menší, nicméně experti varují před návratem extremistů z válek v Sýrii a Iráku zpět na severní Kavkaz.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Premiér Babiš rozdával. Za vytetovaný donut iPhone X a koblihy ve vládním paláci

Extrémisté připravili tisíce berlínských domácností o elektřinu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.