Premiér Babiš rozdával. Za vytetovaný donut iPhone X a koblihy ve vládním paláci

Premiér Babiš rozdával. Za vytetovaný donut iPhone X a koblihy ve vládním paláciNOVÉ
Andrej Babiš předává koblihy a iPhone X v Hrzánském paláci Foto:

Reprofoto: Facebookový profil Andreje Babiše

Domov

Za donut iPhone X

drb Echo24

Premiér a druhý nejbohatší Čech Andrej Babiš (ANO) předal ve vládním Hrzánském paláci nový iPhone X, který zakoupil jednomu ze svých příznivců, jenž si nechal na rameno na základě sázky s premiérem vytetovat donut. Předseda vláda jej uvítal také talířem koblih. Na to, za jaké finance byly koblihy a mobilní telefon zakoupeny, případně, zda koblihy pocházejí z holdingu Agrofert, odmítají odpovědět jak sám Babiš, tak i jeho dvě tiskové mluvčí.

Na videu, které zveřejnil premiérův marketingový tým na jeho facebookovém profilu, sedí předseda vlády v Hrzánském paláci, před sebou má krabičku s novým telefonem iPhone X a talíř koblih. Obojí zakoupil pro svého příznivce Tomáše (alias Tomise), který si nechal na svou paži vytetovat donut.

„Tady je iPhone, takže Tomis dorazí a vysvětlím mu rozdíl mezi koblihou a donutem, který si tam nechal vytetovat,“ směje se Babiš na videu před schůzkou.

„My jsme s panem předsedou uzavřeli takovou sázku, která došla až do tohoto momentu. Určitě jsem nečekal, že k tomu dojde,“ říká obdarovaný mladík v marketingovém videu. Podle svých slov strávil s premiérem asi dvě minuty.

„iPhone a toto je česká kobliha, meruňková,“ řekl u stolu Babiš a nabídl svému hostu koblihy. Jejich původ je nejasný, stejně jako to, z jakých prostředků byly zakoupeny. Deník Echo24 se na koupi mobilního telefonu a původ koblih opakovaně dotazoval mluvčí vlády Petry Doležalové, mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičové i samotného premiéra.

Babiš chtěl vidět také tetování. „Tohle je donut,“ nelíbila se oligarchovi vytetovaná americká verze koblihy.

Fanoušek Andreje Babiše, který si říká Tomis, nahrál nedávno do aplikace Pojď do mě video, v němž jsou záběry z tetovacího studia a následný výsledek. Andrej Babiš po něm však v rámci sázky, k níž jej vybídl právě Tomis, požadoval koblihu, jenže ten si nakonec nechal vytetovat jen americký donut.

Čtěte také: Za vytetovanou koblihu koupil premiér fanouškovi iPhone X. „Přijeď na Hrzán,“ zve Babiš

Související články