Němci považují globalizaci za prospěšnou, chtějí ale více protekce

Německé hospodářství

Němci považují globalizaci za prospěšnou, chtějí ale více protekceNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

FOTO: Shutterstock

1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Německo se může pokládat za jednoho z vítězů globalizace. Německá ekonomika patří k největším světovým exportérům, nezaměstnanost je nízká a vyhýbají se jí problémy, které trápí jižní státy Evropské unie. Přesto se 52% účastníků výzkumu nadace Bertelsmann domnívá, že jejich vláda nedělá dost k ochraně obyvatel před negativními důsledky globalizace. O výsledku výzkumu informoval server Local.

Sedmapadesát procent účastníků výzkumu, kterého se v Německu zúčastnilo přes 2000 lidí, by také chtělo, aby vláda více chránila domácí ekonomiku před zahraniční konkurencí. Němci se i přes tato čísla nestaví ke globalizaci negativně. Za špatnou věc pro svět ji považuje 31% respondentů výzkumu, 40% ji naopak vidí jako prospěšnou.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Mezinárodní obchod považuje 70% respondentů za pozitivní jev, což je oproti roku 2016 nárůst o 14%. Za příležitost k růstu považuje globalizaci 61% účastníků výzkumu, ale zároveň 63% respondentů nepovažuje za prospěšné, když jsou německé společnosti kupovány zahraničními podniky.

Zástupce nadace Bertelsmann Aart De Geus k tomu řekl, že „lidé chtějí globalizaci s bezpečnostními pásy“. De Geus k tomu dodává, že politici a businessmeni by však neměli naskočit na protekcionistické nálady. Protekcionismus a cla se do popředí zájmu dostaly v tomto roce, když se americký prezident Donald Trump rozhodl uvalit cla na některé produkty například z Číny.

Čtěte také: Globalizace je podle čínského prezidenta nezvratný trend

Za kulisami Trumpovy obchodní války. Jednání prezidenta USA je možná strategičtější, než se zdá

 

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články