AD: Covid je jen taková předehra

NÁZORY ČTENÁŘŮ

AD: Covid je jen taková předehra
Názory čtenářů

Jaroslav Konečný

Děkuji za rozhovor s kolegou Pollertem, kterého si velice vážím jako vynikajícího sportovce, lékaře a člověka. V jedné věci bych ho chtěl povzbudit, když jsem začínal studovat medicínu, i věhlasní docenti a profesoři nás začali oslovovat pane kolego, i když jsme ještě nic neuměli a mnozí z nás, jako třeba já, se neuměli ani správně chovat.

Rozhodně nám neříkali, že máme mlčet, když máme na věc jiný názor, natož aby nás dokonce uráželi. Pokud se takhle dnes chovají někteří naši kolegové, budu i nadále respektovat to, čeho dosáhli, ale nenechám se podobným způsobem umlčet. Urážet takové osobnosti, jako je profesor Pirk, je nehoráznost a svědčí to jen o povaze toho, kdo se toho dopouští.

Že by takoví lidé měli jakoukoli empatii, to jim nevěřím. Jde jim dnes vyloženě jen o sebe, i když nepopírám, že za spoustou z nich je v minulosti hodně užitečné práce. Bohužel jim zachutnala moc a k ní dnes vede jen jeden správný názor na koronavirus. Dost často od nich slyším o přetížených lékařích a sestrách, ale není tím přetíženým lékařem právě kolega Pollert? Aha, není. On nemá ty správné názory, záslužnější je bojovat proti prodeji mrkve na farmářských trzích. Chci kolegu Pollerta povzbudit, aby své názory říkal dál, jsem mu za ně velice vděčný, a nenechal se otrávit lidmi, kteří stále musí někoho napadat. Lituji je, jsou to vlastně chudáci, ale umlčovat se od nich nenechám.