V Magnitogorsku po explozi v domě našli zatím osm mrtvých. 36 dalších se pohřešuje

V Magnitogorsku po explozi v domě našli zatím osm mrtvých. 36 dalších se pohřešujeNOVÉ
Svět

zřejmě plyn rozmetal dům

Na osm zatím stoupla bilance mrtvých po pondělní explozi v obytném domě v uralském Magnitogorsku na rozhraní evropské a asijské části Ruska. Uvedla to v úterý tisková agentura Interfax, podle které stále není jasný osud 36 osob. V Čeljabinské oblasti, kde se Magnitogorsk nachází, vyhlásily úřady na středu 2. ledna smutek.

Z trosek desetipatrového domu se záchranářům podařilo vyprostit pět živých lidí, mezi nimi jedno dítě. Všichni byli s různými poraněními odvezeni do nemocnice.

Ruská ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová vyjádřila obavy o nezvěstné, pokud se je za nynějšího mrazivého počasí nepodaří rychle najít. V pondělí i úterý se teploty v Magnitogorsku blížily k minus dvaceti stupňům Celsia a přes noc klesly pod tuto hranici.

Úřady povolaly na místo stovky záchranářů, kteří mimo jiné evakuovali obyvatele sousedních budov, jejichž statika je ohrožena.

Za příčinu neštěstí je předběžně považována exploze plynu. Podobné případy nejsou v Rusku podle médií vzácné. Často souvisejí s porušováním bezpečnostních předpisů či se špatnou údržbou plynových rozvodů. Úřady podle agentury Interfax kvůli magnitogorskému výbuchu zahájily trestní řízení pro zavinění smrti z nedbalosti.

V Magnitogorsku, který má více než 415 000 obyvatel a leží přibližně 1400 kilometrů východně od Moskvy, vyhlásil gubernátor Boris Dubrovskij hned v pondělí stav nouze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrme se dozvíte více, získáte je zde.​​​​​​​

Čtěte také: Řidič dodávky najel v Tokiu úmyslně do lidí, devět osob zranil. Obviněn z pokusu o vraždu

Kim pohrozil, že KLDR by se pod tlakem mohla odklonit od politiky uvolnění

Související články