VIDEO: Nohavica dostal od Putina medaili za upevnění přátelství mezi národy

VIDEO: Nohavica dostal od Putina medaili za upevnění přátelství mezi národyAKTUALIZOVÁNO
Svět

Medaile pro Nohavicu

Echo24

Zpěvák Jaromír Nohavica převzal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina Puškinovu medaili. Slavný písničkář ocenění převzal na nedělním ceremoniálu v ruském Kremlu.

Nohavica medaili získal za upevnění přátelství a spolupráce mezi národy, jak uvádí Putinem podepsaný výnos.

Informaci o vyznamenání Jaromíra Nohavici přinesl Český rozhlas, který uvedl, že se ceremoniál vyznamenání odehrál v Kremlu o státním svátku Ruské federace – Dni jednoty.

Puškinovu medaili dosud obdrželo přes 900 lidí. Z Čechů byli medailí dosud oceněni bývalý prezident Václav Klaus, který ji dostal v roce 2007 a předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka, který medaili obdržel letos v březnu.

Nohavica za rozvoj česko-ruských vztahů nebyl vyznamenán poprvé. V minulém roce obdržel cenu Stříbrný lukostřelec, tedy cenu udělovanou právě za zlepšování vztahů mezi oběma zeměmi. Letos tuto cenu získal kosmonaut a bývalý velvyslanec v Rusku Vladimír Remek a sbor Alexandrovci.

Slavný folkový písničkář vystupuje již zhruba 45 let a popularitu si tedy získal již v předlistopadovém období. Zároveň však v 80. letech byl spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti (StB). Spolupráci zpěvák sice připouští, ale odmítá, že by udával jiné lidi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jestli si Nohavica pojede pro Putinovu medaili, Rusko získá „užitečného idiota“, píše Newsweek

Související články