3 Medaile pro Nohavicu

VIDEO: Nohavica dostal od Putina medaili za upevnění přátelství mezi národy

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Zpěvák Jaromír Nohavica převzal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina Puškinovu medaili. Slavný písničkář ocenění převzal na nedělním ceremoniálu v ruském Kremlu.

Nohavica medaili získal za upevnění přátelství a spolupráce mezi národy, jak uvádí Putinem podepsaný výnos.

Informaci o vyznamenání Jaromíra Nohavici přinesl Český rozhlas, který uvedl, že se ceremoniál vyznamenání odehrál v Kremlu o státním svátku Ruské federace – Dni jednoty.

Puškinovu medaili dosud obdrželo přes 900 lidí. Z Čechů byli medailí dosud oceněni bývalý prezident Václav Klaus, který ji dostal v roce 2007 a předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka, který medaili obdržel letos v březnu.

Nohavica za rozvoj česko-ruských vztahů nebyl vyznamenán poprvé. V minulém roce obdržel cenu Stříbrný lukostřelec, tedy cenu udělovanou právě za zlepšování vztahů mezi oběma zeměmi. Letos tuto cenu získal kosmonaut a bývalý velvyslanec v Rusku Vladimír Remek a sbor Alexandrovci.

Slavný folkový písničkář vystupuje již zhruba 45 let a popularitu si tedy získal již v předlistopadovém období. Zároveň však v 80. letech byl spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti (StB). Spolupráci zpěvák sice připouští, ale odmítá, že by udával jiné lidi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jestli si Nohavica pojede pro Putinovu medaili, Rusko získá „užitečného idiota“, píše Newsweek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.