Ve čtrnácti guvernérem? Středoškolák kandiduje v americkém Vermontu

Ve čtrnácti guvernérem? Středoškolák kandiduje v americkém VermontuNOVÉ
Čtrnáctiletý Ethan Sonneborn Foto:

Foto: Printscreen z Youtube (Washington Post)

Svět

Nejmladší v historii USA

nel Echo24

Jeho vrstevníci si hrají na hřišti, on dělá na probíhající kampani. Teprve čtrnáctiletý Ethan Sonneborn kandiduje na guvernéra amerického Vermontu, informuje CNN. Vermont je společně s Kansasem jediným státem USA, který nemá na post věkové omezení.

Ve Vermontu není věková hranice, která by stanovovala, kdo může na post guvernéra kandidovat. Jedinou podmínkou je, že uchazeč musí být minimálně čtyři roky ve Vermontu žít. Proto nic nebrání ani čtrnáctiletému Ethanovi Sonnebornovi, aby bojoval v listopadových volbách jako demokratický kandidát.

Podle Sonneborna nehraje jeho věk v kampani žádnou roli. „Rozhodl jsem se, že se chci stát guvernérem, když jsem viděl, jak politici místo aby pracovali v zájmu svých voličů, pracují pro lobbisty a korporace. Myslím, že je na řadě nová generace vedení, která by v našem státě odvedla lepší práci,“ řekl Sonneborn pro CNN. „Jsem kandidát, který nejlépe reprezentuje změnu, která je potřeba,“ prohlásil.

Na svých stránkách chlapec uvádí, že chce bojovat za „mladé lidi a pracující třídu“. Podle svých slov má také „správný názor na reformu ve zdravotnictví, ekonomiku a vzdělání, bez ohledu na to, že je mu teprve čtrnáct“. Kdyby byl Sonneborn zvolený, stal by se nejmladším guvernérem v historii Spojených států.

Současný republikánský guvernér Vermontu Phil Scott je ale k věku kandidáta skeptický. „Myslím, že když se chcete stát guvernérem, měl byste alespoň mít možnost být držitelem řidičského průkazu,“ řekl Scott pro NDTV, který se bude snažit svůj mandát obhájit.  Volby na post guvernéra Vermontu proběhnou 6. listopadu. Kromě současného guvernéra Phila Scotta a středoškoláka Ethana Sonneborna se o post budou ucházet další tři kandidáti. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Belgický génius. Osmiletý hoch míří na univerzitu