1 IQ 145 bodů

Belgický génius. Osmiletý hoch míří na univerzitu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Místo aby si hrál s autíčky, po prázdninách nastoupí na vysokou školu. Osmiletý Belgičan Laurent Simons se svým IQ 145 bodů studuje neuvěřitelným tempem. Co většině trvá šest let, má on hotové za necelý rok a půl, informuje server BBC.

Laurent Simons v osmi letech získal diplom o dokončení střední školy, který obvykle dostávají osmnáctiletí. Dokončil střední školu a za dva měsíce nastupuje na vysokou. Pro belgické rádio RTBF uvedl, že ho nejvíce baví matematika, protože je tak „rozsáhlá – statistika, geometrie, algebra“.

Laurentův otec řekl, že když byl jeho syn mladší, bylo to náročnější v tom, že ho nebavilo si hrát s vrstevníky. „Pokud se zítra rozhodne, že se stane tesařem, pokud bude šťastný, vadit nám to nebude,“ dodal pro server BBC.

Lidé s IQ nad 132 bodů podle Stanford-Binetovy stupnice se mohou přihlásit do mezinárodní organizace Mensa, která sdružuje lidi s inteligencí mezi horními dvěma procenty populace. Členem se stává každý, kdo s takovým výsledkem absolvuje IQ test schválený mezinárodním dozorčím psychologem organizace Mensa International.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Dítě rozbilo sochu v muzeu. Rodičům přišla faktura na tři miliony

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.