Belgický génius. Osmiletý hoch míří na univerzitu

Belgický génius. Osmiletý hoch míří na univerzituNOVÉ
Svět

IQ 145 bodů

nel Echo24

Místo aby si hrál s autíčky, po prázdninách nastoupí na vysokou školu. Osmiletý Belgičan Laurent Simons se svým IQ 145 bodů studuje neuvěřitelným tempem. Co většině trvá šest let, má on hotové za necelý rok a půl, informuje server BBC.

Laurent Simons v osmi letech získal diplom o dokončení střední školy, který obvykle dostávají osmnáctiletí. Dokončil střední školu a za dva měsíce nastupuje na vysokou. Pro belgické rádio RTBF uvedl, že ho nejvíce baví matematika, protože je tak „rozsáhlá – statistika, geometrie, algebra“.

Laurentův otec řekl, že když byl jeho syn mladší, bylo to náročnější v tom, že ho nebavilo si hrát s vrstevníky. „Pokud se zítra rozhodne, že se stane tesařem, pokud bude šťastný, vadit nám to nebude,“ dodal pro server BBC.

Lidé s IQ nad 132 bodů podle Stanford-Binetovy stupnice se mohou přihlásit do mezinárodní organizace Mensa, která sdružuje lidi s inteligencí mezi horními dvěma procenty populace. Členem se stává každý, kdo s takovým výsledkem absolvuje IQ test schválený mezinárodním dozorčím psychologem organizace Mensa International.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Dítě rozbilo sochu v muzeu. Rodičům přišla faktura na tři miliony

Související články