VIDEO: Bill Gates velebí a propaguje futuristický záchod. Nepotřebuje vodu ani kanalizaci

Gatesův toaletní projekt

VIDEO: Bill Gates velebí a propaguje futuristický záchod. Nepotřebuje vodu ani kanalizaciNOVÉ
Bill Gates Foto:

Foto: Printscreen z Twitteru/ Bill Gates

Svět

Echo24

Americký miliardář a spoluzakladatel softwarového gigantu Microsoft Bill Gates v úterý v Pekingu představil futuristický záchod, který nepotřebuje vodu ani kanalizaci a pomocí chemikálií mění lidské exkrementy na hnojivo. Informuje o tom agentura Reuters.

„Technologie, které zde vidíte, představují nejvýznamnější pokrok v hygieně za téměř 200 let,“ uvedl Gates v projevu na pekingském veletrhu Reinvented Toilet Expo, kde podle agentury AP vystavují nové technologie v oblasti toalet více než dvě desítky podniků a akademických institucí.

Záchod, který bývalý generální ředitel Microsoftu představil, je duchovním dítětem výzkumných projektů financovaných nadací manželů Gatesových. Nadace na výzkum bezpečných hygienických technologií od roku 2011 vynaložila přes 200 milionů dolarů (4,5 miliardy Kč).

Špatné hygienické podmínky podle nadace vedou každoročně ke zhruba půl milionu úmrtí dětí ve věku do pěti let a stojí svět přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) ročně na nákladech na zdravotní péči a ušlých příjmech, napsala agentura Reuters.

Nadace Billa a Melindy Gatesových je nejbohatší charitativní organizací na světě. Na konci loňského roku měla k dispozici 51 miliard dolarů (téměř 1,2 bilionu Kč).

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš se v Bruselu sešel s Billem Gatesem, řešili politiku i pomoc Africe

Skličující budoucnost: Bill Gates varuje svět před důsledky prudkého nárůstu africké populace