2 setkání s miliardářem

Babiš se v Bruselu sešel s Billem Gatesem, řešili politiku i pomoc Africe

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek v Bruselu sešel s miliardářem a zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem. Programem jednání byla politika, věda a financování rozvojové pomoci, které se americký podnikatel aktivně věnuje se svou manželkou Melindou. Gates o schůzku s Babišem sám požádal, více jsme psali zde. „Pozval jsem ho do Prahy,“ uvedl Babiš po jednání.

Gates vyjádřil zájem o setkání s Babišem v rámci své cesty do belgické metropole. Tam se mimo českého premiéra plánuje setkat i s dalšími vrcholnými představiteli členských zemí EU a zástupci unijních institucí. Už ve středu se sešel s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Premiér po jednání uvedl, že mluvili mimo jiné o pomoci obětem války přímo v Sýrii. Gatese pozval na květen příštího roku do Prahy. „Nějakým způsobem ho budu ještě kontaktovat, uvidíme, jestli přijme pozvání do Prahy,“ řekl Babiš k možné budoucí spolupráci s tím. Tehdy v Česku pořádá konferenci mezinárodní organizace Rotary International sdružující podnikatele s dobročinnými aktivitami, jejíž je americký filantrop členem. Konkrétní možnosti spolupráce však Babiš s Gatesem neprobírali.

„Pan Bill Gates. Zakladatel Bill & Melinda Gates Foundation. Právě teď jednáme v Bruselu o politice, financování podpory vědy a výzkumu a rozvojové pomoci,“ napsal premiér na twitteru k fotografii s Gatesem.

Gates má v rámci návštěvy rovněž jménem své nadace podepsat s komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou dohodu o „významném finančním příspěvku“ nadace do Evropského plánu vnějších investic. Peníze mají podle EK sloužit na rozvoj diagnostických zdravotnických služeb v subsaharské Africe. Tam se podnikatel dlouhodobě angažuje, společně se svou ženou založil nadaci, zaměřující se právě na Afriku.

Bill Gates je spoluzakladatelem a předsedou představenstva společnosti Microsoft. Tu založil v roce 1975 se svým tehdejším spolužákem Paulem Allenem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zemřel Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu, bez nějž by PC nebyly

Trumpova choť žehlí vztahy s Afrikou. V Ghaně navštívila otrokářskou pevnost

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.