1 Zlínský urbanistický projekt

Ve Zlíně má vzniknout unikátní městská část, která ctí Baťův odkaz

NOVÉ

Témata:

V části baťovského areálu ve Zlíně by měl začít vznikat urbanistický celek 24-25-26 FABRIKA. Nové obchodní a multifunkční centrum nabídne nejenom zábavu, byty, nové obchody a kanceláře, ale výrazně zlepší veřejný prostor v okolí projektu.

V areálu 24-25-26 FABRIKA se budou vyskytovat prestižní kancelářské prostory, byty, přes 3 km moderních obchodních pasáží světových značek, zábavní část nejen pro rodiny s dětmi, ale i možné prostory pro vzdělávací instituce a relaxační zóny.

Vznikne zde nová piazzeta s vodními plochami, zvelebí se chodníky a příjezdové komunikace okolo FABRIKY. Součástí je také úprava dopravní dostupnosti a vznik krytých parkovacích ploch pro návštěvníky a nájemce.

„Cílem regenerace bývalé Baťovy továrny a výstavby projektu 24-25-26 FABRIKA je pozvednout tuto lokalitu a rozšířit centrum dění ve Zlíně. Systém Baťova rastru, ve kterém je celé toto území navrženo, dává možnosti vzniku perfektně funkčního urbanistického celku, který v sobě bude obsahovat jak funkce pracovní, tak i rezidenční a společensky zábavné, jako jsou obchody, kluby, restaurace a chytře navržené parkové ostrůvky a odpočinkové zóny,“ upřesňuje  ředitel skupiny CREAM Martin Jarolím. „Naše společnost se inspiruje příklady z mnoha úspěšných projektů revitalizací, jako jsou regenerace londýnských doků nebo historického centra Londýna doplněného o moderní Business City, Rotterdamu, Berlína, vídeňské muzejní čtvrti, Eindhovenu, ale i realizacemi z Prahy Holešovic, Smíchova či pražského historického centra,“ dodal. 

 Autorem nové 24-25-26 FABRIKY je známý pražský ateliér CMC architects, vedený architekty Vítem Máslem a Davidem Chisholmem, jejichž realizace jsou vysoce ceněné jak odbornou veřejností, tak i uživateli budov. Celý projekt hluboce respektuje Baťův odkaz a je velmi citlivě umístěn do prostoru baťovského areálu, který mnozí vnímají jako nové srdce města Zlína.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.