Tragédie mladého režiséra: deset dní leží v kómatu, bez kyslíku byl 40 minut

Tragédie mladého režiséra: deset dní leží v kómatu, bez kyslíku byl 40 minutNOVÉ
Domov

Režisér v kritickém stavu

tk

Divadelní a filmový režisér Jan Kačena je ve velmi vážném stavu v nemocnici. Prvního září se totiž v Mariánských Lázních nadýchal výparů oxidu uhličitého a zastavilo se mu srdce. Bez kyslíku pak měl být několik desítek minut. O jeho stavu poslední dny informuje jeho přítelkyně Kateřina Dudová na Facebooku.

„Jan Kačena byl dlouho v šachtě s CO2, plynem, který způsobil zástavu jeho dechu a srdce. Následně po nějaké době probíhala resuscitace, která trvala třicet minut. Mozek přežívá bez kyslíku maximálně pět minut. Ale i tehdy mohou nastat trvalé následky. Honza byl bez kyslíku čtyřicet minut. To by laicky znamenalo, že bylo hluboce zasaženo osmdesát procent jeho mozku. V současném stavu, kdy je v hlubokém kómatu a napojen na přístrojích, se jeho tělo nachází v jakémsi vegetativním stavu, jeho srdce bije, zvládá dýchat, ale jeho vědomí je od nás velice vzdálené,“ napsala na svém facebookovém účtu režisérova přítelkyně Kateřina Dudová.

Dle ní nyní Kačena leží v plzeňské nemocnici na oddělení KARIM, ale v dalším příspěvku zmiňuje, že se pokouší o jeho převoz do některé z pražských nemocnic.

Podle serveru iDnes.cz měl Kačena otevřít poklop šachty u místního Ferdinandova pramene a následně v něm inhalovat výpary oxidu uhličitého. Kačenu, který se v lázních účastnil Marienbad Film Festu, nakonec vyprostili hasiči.

Kačena je divadelním a filmovým režisérem. Mezi jeho filmová díla patří například Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí či Blackfoot. Režíroval například v pražském Divadle Na zábradlí nebo v MeetFactory.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:VIDEO: Boj o život na zastávce. Policisté defibrilátorem oživili muže v bezvědomí

Související články