1 Režisér v kritickém stavu

Tragédie mladého režiséra: deset dní leží v kómatu, bez kyslíku byl 40 minut

, NOVÉ

Témata: , ,

Divadelní a filmový režisér Jan Kačena je ve velmi vážném stavu v nemocnici. Prvního září se totiž v Mariánských Lázních nadýchal výparů oxidu uhličitého a zastavilo se mu srdce. Bez kyslíku pak měl být několik desítek minut. O jeho stavu poslední dny informuje jeho přítelkyně Kateřina Dudová na Facebooku.

„Jan Kačena byl dlouho v šachtě s CO2, plynem, který způsobil zástavu jeho dechu a srdce. Následně po nějaké době probíhala resuscitace, která trvala třicet minut. Mozek přežívá bez kyslíku maximálně pět minut. Ale i tehdy mohou nastat trvalé následky. Honza byl bez kyslíku čtyřicet minut. To by laicky znamenalo, že bylo hluboce zasaženo osmdesát procent jeho mozku. V současném stavu, kdy je v hlubokém kómatu a napojen na přístrojích, se jeho tělo nachází v jakémsi vegetativním stavu, jeho srdce bije, zvládá dýchat, ale jeho vědomí je od nás velice vzdálené,“ napsala na svém facebookovém účtu režisérova přítelkyně Kateřina Dudová.

Dle ní nyní Kačena leží v plzeňské nemocnici na oddělení KARIM, ale v dalším příspěvku zmiňuje, že se pokouší o jeho převoz do některé z pražských nemocnic.

Podle serveru iDnes.cz měl Kačena otevřít poklop šachty u místního Ferdinandova pramene a následně v něm inhalovat výpary oxidu uhličitého. Kačenu, který se v lázních účastnil Marienbad Film Festu, nakonec vyprostili hasiči.

Kačena je divadelním a filmovým režisérem. Mezi jeho filmová díla patří například Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí či Blackfoot. Režíroval například v pražském Divadle Na zábradlí nebo v MeetFactory.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:VIDEO: Boj o život na zastávce. Policisté defibrilátorem oživili muže v bezvědomí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.