VIDEO: Boj o život na zastávce. Policisté defibrilátorem oživili muže v bezvědomí

Domov

drama v praze-malešicích

vt Echo24

Policistům se podařilo zachránit život muži, který v pátek večer zkolaboval na autobusové zastávce Limuzská v Malešicích. Situace byla o to složitější, protože zachraňovaný opakovaně upadal do bezvědomí. Do oživování se proto musela zapojit další hlídka s mobilním defibrilátorem a záchranáři, dokud muže zcela nestabilizovali.

K události došlo v ulici Limuzská, kde si policejní hlídka všimla shluku lidí na tamní autobusové zastávce. Když zastavili, zjistili, že na zemi leželo bezvládné tělo muže, kterému se přítomní snažili všemožně pomoci. Policisté se ho snažili hned oživit a o situaci informovali operační středisko.

O chvilku později přijela další hlídka vybavená mobilním defibrilátorem. Život zachraňující výboje museli policisté použít opakovaně, protože muž neustále upadal zpět do bezvědomí. Zanedlouho se k policistům připojili i přivolání záchranáři a muže společně stabilizovali natolik, aby ho mohli bez rizik převézt do nemocnice.

„Velice podstatná je skutečnost, že všichni zainteresovaní, tedy jak policisté z pražské cizinecké policie, péjáci, tak i záchranáři přijížděli na místo v rozmezí přibližně necelých dvou minut. Zachraňovanému se tedy dostalo profesionální pomoci do pěti minut od chvíle, kdy upadl od bezvědomí,“ upřesňuje policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Jeden ze zúčastněných policistů zachraňoval lidský život již dříve. Minulý rok na polygonu v Mostě zkolaboval muž za volantem osobního auta, se kterým následně sjel do tamní retenční nádrže. Spolu s dalšími třemi policisty se vrhl do vody, muže z vozidla společně vytáhli a poskytli mu do příjezdu zdravotnické záchranné služby neodkladnou první pomoc, čímž mu zachránili život.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Za čtvrt roku se policie s Babišem ml. nespojila. „Z naší strany tomu nic nebrání,“ tvrdí obhájce

Drama na kolejích. Osobní vlak jel mezi dvěma zastávkami bez strojvedoucího

Související články