2 Ceny ve sněmovně

Ve Sněmovně se opět zlevňuje. Vepřová s knedlíky a zelím bude jen za padesát

NOVÉ

Témata: , ,

Po únorovém razantnějším zvýšení cen ve sněmovních restauracích by se ceny některých pokrmů a nápojů měly od července mírně snížit. Souvisí to s rozhodnutím komise pro práci kanceláře sněmovny o snížení přirážky, která se na ně uplatňuje.

Komise tak reagovala na růst nákupních cen surovin v uplynulých měsících, které se v cenách pokrmů a nápojů odrážejí, sdělil sněmovní tiskový odbor. Ceny ve sněmovních restauracích by se měly u některých pokrmů a nápojů snížit o jednotky korun, u části z nich zůstanou stejné.

Například pečená vepřová plec se zelím a knedlíky by měla zlevnit o dvě koruny na 50 korun, znojemská hovězí pečeně s rýží o korunu na 78 korun a pečená šunka s vejci o šest korun na 32 korun. Naopak třeba gulášová polévka vyjde stále na 14 korun a dort se šlehačkou na 27 korun.

Piráti ale snížení cen kritizují. „Když jsme byli zvoleni do Sněmovny, jednou z prvních věcí, co jsme navrhli, bylo snížení dotací na jídlo ve Sněmovně. Netrvalo dlouho a komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny se rozhodla jídlo pro poslance opět zlevnit,“ napsali na svůj Twitter. K příspěvku připojili i koláž s „dotovanou rakvičkou, na kterou si poslanci nenechají sahat“. Proti slevám byl například člen komise a pirátský poslanec František Elfmark.

Snížení přirážky z 50 procent na 40 procent má podle tiskového odboru eliminovat dosavadní zvyšování nákupních cen surovin a nápojů a ceny pokrmů a nápojů ve sněmovních restauracích se tak v podstatě vrátí na úroveň po únorovém zdražení. Do února činila tato přirážka pět procent. Týká se studené kuchyně, polévek, salátů, příloh, moučníků, snídaňových jídel a nápojů.

U hlavních jídel bude stále platit přirážka 120 procent. Žádnou přirážku sněmovna neuplatňuje v kategorii obchodního zboží, což jsou například cukrovinky, ovoce a lahůdky.

Čtěte také: Zemědělcům se nelíbí mléko prodávané za korunu. Stěžují si u ÚHOS

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.