1 ŘÍZENÍ POD VLIVEM

‚Huliči‘ za volantem v Německu už nepřijdou automaticky o řidičák, rozhodl soud

, NOVÉ

Témata: , , ,

Řidiči, u nichž se v krvi poprvé při kontrole nalezne THC, nebudou muset jako doposud automaticky odevzdat řidičský průkaz. Úřady budou muset nejprve na základě lekařsko-psychologického vyšetření prokázat, zda byl uživatel konopí skutečně neschopný usednout za volant. Rozhodl o tom Spolkový správní soud v Lipsku. Jedním z argumentů expertů je skutečnost, že látka zůstává v krvi i několik dní po užití. O rozhodnutí informuje server Deutsche Welle.

Podle současného zákona může být řidiči odebrán řidičský průkaz, pokud je pod vlivem alkoholu, konopí nebo jiných drog a je tak neschopný řízení. V otázce užití konopí se zákon vztahoval na řidiče chycené s jedním nanogramem tetrahydrokanabinolu (THC) na mililitr krevního séra.

Už v roce 2015 skupina expertů navrhovala, aby se tato hraniční hodnota zvýšila na tři nanogramy THC. Argumentovali tím, že THC v krvi zůstává i dny po jeho užití. V tomto případě však soud v Lipsku ke změně nepřistoupil a hraniční hodnota tak zůstává stejná.


Čtěte dále: Mírná tolerance alkoholu počet nehod ve světě nezvýšila, záleží na kultuře národa

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.