2 KONTROVERZNÍ EXPOZICE

Americký zábavní park čelí kritice, otevřel atrakci zobrazující smrt princezny Diany

, NOVÉ

Témata: , ,

Nový americký zábavní park čelí kritice poté, co otevřel atrakci založenou na smrtelné autonehodě britské princezny Diany. National Enquirer Live, který otevřeli v minulém týdnu ve městě Pigeon Forge v americkém Tennessee, se zaměřuje na historii amerického bulváru a s ním spojené pikantní příběhy celebrit. Informují o tom americká média.

Smrt princezny Diany tak není jediným kontroverzním dílem nového parku. Do expozice se dostala například i scéna vraždy manželky slavného hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona či kritizovaný moment, při němž Michael Jackson ukazoval fanouškům své dítě z balkónu.

Automobilová nehoda, při které roku 1997 zemřela princezna Diana, je znázorněna 3D animací, která zachycuje pařížské ulice a osudové pronásledování bulvárními novináři. Američtí diváci tak mohou sledovat průběh nehody, ke kterému zároveň uslyší komentář hovořící o různých konspiračních teoriích, jak k nehodě došlo, včetně té, že její smrt nařídil Buckinghamský palác. Diváci pak dostanou možnost na konci vyjádřit svůj názor a zároveň hlasovat, které z teorií věří.

Autoři odmítají, že by atrakce byla nevkusná, jak tvrdí kritici. „Není tam žádná krev. Nic takového. Vidíte pouze tu autonehodu skrze počítačovou animaci,“ řekl jeden z investorů projektu Robin Turner listu The Daily Beast. 

V roce 1992 Dianu oslovil novinář Andrew Morton a ona souhlasila s napsáním knihy o ní. V publikaci Diana – její pravdivý příběh se čtenáři dozvěděli, že nejobdivovanější žena světa jde od jednoho terapeuta k druhému, že si nařízla zápěstí a že se pětkrát pokusila o sebevraždu. V srpnu 1997 se v tisku objevily první zmínky o vztahu Diany s egyptským milionářem Dodim Al Fayedem. A osudného 31. srpna 1997 s ním v Paříži nasedla do auta, jehož opilý řidič se snažil uniknout dotěrným fotografům a ve veliké rychlosti narazil do mostního pilíře. Několikaleté vyšetřování nehody jednoznačně neprokázalo cizí zavinění, milovníci konspiračních teorií však mají na věc jiný názor.


Čtěte dále: Trump se chystá za královnou. Přizván byl i princ Harry

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.