Policie obvinila pět útočníků z centra Prahy, které zadržela na letišti

pomoc občanů při dopadení

Policie obvinila pět útočníků z centra Prahy, které zadržela na letištiNOVÉ 4
Domov
Echo24
Sdílet:

Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v Praze. Dva z obviněných chtějí policisté poslat do vazby. Na webu policie to oznámil policejní mluvčí Jan Daněk. Útok se stal v sobotu na zahrádce restaurace v centru města. Sedm podezřelých ve věku 24 až 32 let bylo zadrženo v pondělí na Letišti Václava Havla, noc strávili cizinci v policejní cele.

Kriminalisté prvního policejního obvodu zahájili trestní stíhání dvou mužů, které zadrželi včera na pražském letišti, pro trestný čin těžké ublížení na zdraví a podali podnět na jejich vzetí do vazby, o které rozhodne soud. Třem zadrženým osobám bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Zbylí dva zadržení muži byli propuštěni na svobodu. 

Případ tří mužů podezřelých ze spáchání trestného činu výtržnictví bude zpracováván ve čtrnáctidenním zkráceném přípravném řízení. „U posledních dvou mužů bylo vyhodnoceno, že se do konfliktu nezapojili, snažili se ho spíše uklidnit a ti byli propuštěni na svobodu,“ uvedl mluvčí policie. 

Ke včerejšímu dopadení sedmi útočníků, kteří v sobotu brutálně napadli číšníka v restauraci v centru Prahy, měli dopomoci všímaví cestující, kteří jejich přítomnost nahlásili policii. Ta je posléze na Ruzyni zadržela. Podle informací televize Prima navíc útočníci začali s výtržnostmi v centru Prahy již v pátek.

Útočníci byli dopadeni v pondělí ve večerních hodinách na letišti Václava Havla. Dopadeni byli na terminálu 2, na němž jsou odbavovány lety do zemí schengenského prostoru. „Byli zadrženi na terminálu 2, ve veřejně přístupném prostoru před odbavením,“ řekl deníku Echo 24 mluvčí policie Jan Daněk.

Na přítomnost útočníků na letišti upozornilo několik cestujících, kteří policii kontaktovali. „My jsme před tímto zadržením přijali informace od několika oznamovatelů, o tom, že se ti muži nacházejí na letišti. V tom okamžiku tam byl souběh několika faktorů, jejich pohyb byl monitorován kamerami bezpečnostního dispečinku letiště Václava Havla,“ doplnil mluvčí.

Policie zveřejnila také video, které zobrazuje pohyb mužů na letišti Václava Havla. 

O tom, že by na letišti probíhala zvýšená bezpečností opatření, nesdělila policie žádné informace. „Standardní bezpečností opatření platí na letišti trvale,“ uvedla pro Echo 24 mluvčí letiště Marika Janoušková.

V pátek obtěžovali ženu

Policie vyšetřuje také další případ související se zatčenými cizinci. Podle informací televize Prima Nizozemci v Praze působili problémy již dříve. V pátek měli osahávat ženu v centru Prahy a následně napadnout jejího známého.

„My jsme v pátek měli problém s tady tou skupinkou cizinců. Jeden z těch chlapů přišel k mojí přítelkyni, začal ji osahávat, tak jsem ho upozornil a v tu chvíli jeden z těch lidí napadl mého kamaráda, který dostal od něj pěstí, pak musel jet do nemocnice na šití,“ uvedl pro TV Prima Filip Koska, jehož přátelé měli být Nizozemci napadeni. „Vyrojilo se jich najednou asi sedm, hrozně rychle zmizeli, utekli,“ doplnil.

Incident se odehrál v restauraci v pražské Vladislavově ulici v blízkosti obchodního centra Quadrium. Sedm Nizozemců ve věku od 24 do 32 let napadlo a zbilo a zkopalo číšníka poté, co je upozornil, že v restauraci není možné konzumovat vlastní nápoje. Zraněný číšník byl v neděli ve velmi vážném stavu převezen na jednotku intenzivní péče a musel podstoupit operaci hlavy.

 

Policie se s žádostí o informace na veřejnost obrátila v neděli, cílila zejména na provozovatele pražských hotelů, v nichž mohli být muži ubytování. V pondělí večer informace o zadržení útočníků zveřejnila na svém twitterovém účtu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policisté zadrželi na letišti cizince, kteří v Praze surově zkopali číšníka

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články