3 Dopadení útočníků

Policisté zadrželi na letišti cizince, kteří v Praze surově zkopali číšníka

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Policisté dopadli na letišti Václava Havla skupinu cizinců, kteří Praze ve Vladislavově ulici napadli číšníka. Ten skupinu mužů upozornil, že v podniku nemohou konzumovat vlastní alkohol. Následná hádka vyústila v útok, po kterém skončil napadený číšník s těžkými zraněními na jednotce intenzivní péče.

„Krátce po půl šesté večer policisté z Ředitelství služby cizinecké policie v odletové hale ruzyňského letiště zajistili sedmičlennou skupinu cizinců, které pražští kriminalisté ze sobotního útoku důvodně podezírají. K jejich dopadení výrazně přispěla všímavá cestující, která cizince poznala díky medializaci případu. Zajištěné osoby si již převzali kriminalisté, kteří se vyšetřováním celého případu zabývají. Ti budou nyní jednotlivé cizince podrobovat standardním úkonům trestního řízení," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie podle informace irozhlasu.cz zadržela skupinu mužů v odletové hale Terminálu 2 v době, kdy seděli na zahrádce jedné z restaurací.

Zraněný číšník byl v neděli ve velmi vážném stavu převezen na jednotku intenzivní péče a musel podstoupit operaci hlavy. Policie od té doby po pachatelích pátrala.

„Skupina sedmi mužů v hádce číšníka povalila na zem a tam ho útočníci začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Napadený zůstal po incidentu bezvládně ležet na zemi, zatímco podezřelí utekli na tramvajovou zastávku a vozem číslo 14 odjeli směrem na Karlovo náměstí,“ uvedl v neděli  mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pražští kriminalisté útok vyšetřují jako možný trestný čin těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachatelům v takovém případu podle zákona hrozí až 10 let vězení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

VIDEO: Tady nesmíte pít vlastní alkohol, řekl číšník cizincům a skončil na „jipce“

Měsíc po výbuchu v Kralupech policie stále nezná jméno jedné z šesti obětí

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.