3 Napadení číšníka

VIDEO: Tady nesmíte pít vlastní alkohol, řekl číšník cizincům a skončil na „jipce“

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Pražští policisté hledají skupinu cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka restaurace ve Vladislavově ulici. Mužovo upozornění, že na zahrádce restaurace nelze konzumovat vlastní alkohol, přerostlo ve spor a následně v útok na číšníka. Zraněný skončil s těžkými poraněními v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Policie prosí pracovníky ubytovacích zařízení - hotelů či penzionů, aby jim pomohli cizince vypátrat.

„Skupina sedmi mužů v hádce číšníka povalila na zem a tam ho útočníci začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Napadený zůstal po incidentu bezvládně ležet na zemi, zatímco podezřelí utekli na tramvajovou zastávku a vozem číslo 14 odjeli směrem na Karlovo náměstí,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zraněný byl ve velmi vážném stavu převezen na jednotku intenzivní péče a musel podstoupit operaci hlavy.

Pražští kriminalisté útok vyšetřují jako možný trestný čin těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachatelům v takovém případu podle zákona hrozí až 10 let vězení. Vyšetřovatelé předpokládají, že cizinci jsou v Praze ubytováni v hotelu, penzionu nebo jiném ubytovacím zařízení, proto prosí o pomoc recepční a další zaměstnance, aby jim v pátrání pomohli.

Čtěte také: Mladík si odsedí 30 let za vraždu komplice přesto, že střílel policista

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.