1 Záhada zapomenuté soupravy

VIDEO: Dobrodruh našel v lese 400 metrů dlouhý opuštěný rychlovlak

, NOVÉ

Témata:

Scéna jako z postapokalytického filmu. Tak komentují internetoví uživatelé video amatérského dobrodruha z Francie s přezdívkou AdcaZz. Ten v lese objevil opuštěnou, ale téměř nedotčenou vlakovou soupravu dopravce Eurostar. Ta tam údajně stojí už téměř dva roky, aniž by se ji někdo snažil odstranit.

Reportáž z 400 metrů dlouhé vlakové soupravy vidělo již přes 1,3 milionu lidí. „Nikdy jsem nic podobného ještě neviděl,“ přiznal se autor videa. „Vnitřek vlaku je téměř netknutý. Člověk má skoro pocit, jako kdyby všichni pasažéři prostě najedou vystoupili,“ dodal pro televizi France 3. Přesnou polohu vlaku neprozradil, jen řekl, že se vlak nachází na severu Francie poblíž hranic s Belgií.

Přestože se v prostorech vagónů v minulosti zabydlelo několik squatterů, celá souprava je ve velmi zachovalém stavu. Všechna sedadla jsou na svých místech, dokonce i magazíny a noviny zůstaly v síťkách či na stolech. „V tom vlaku je spoustu věcí, které by se daly bez problému znovu použít,“ řekl AdcaZz. Nelíbí se mu, že se majitel soupravy (v tomto případě společnost Eurostar) nesnaží nefunkční vlak odklidit. „V lese nemá co dělat,“ dodal.

Dopravce reagoval tvrzením, že vagóny rozhodně plánuje rozebrat. Také odmítl, že jde o opuštěný vlak. „Jen jsme ho tam odložili,“ řekl televizi France 3. Nedaleko sídlící firma, která měla soupravu rozmontovat, totiž nemá na svém pracovišti místo pro 400 metrů dlouhý vlak a navíc je zahlcená jinou prací. Z toho důvodu tak dopravní prostředek „hnije“ v lese.

AdcaZz se řadí k tzv. urbexářům (z anglického urban exploration), tedy lidem, kteří se věnují „městskému průzkumu“ a navštěvují zapomenutá nebo veřejnosti nedostupná místa. Tyto aktivity už ze své povahy představují pro průzkumníka nejen vzrušující dobrodružství, ale také různá rizika. Během výpravy se může třeba zranit, případně se dočkat právního postihu v případě zadržení na cizím pozemku.

Čtěte také: VIDEO: Japonské farmy hlídá robotický vlk. Chrání úrodu, odhání divočáky i děti

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.