4 Psí starosta

Starostou amerického města je retrívr Max. Lidé si jeho práci pochvalují

, NOVÉ

Témata: ,

Kalifornské městečko Idyllwild má netradičního starostu. Je jím totiž zlatý retrívr jménem Maximus Mighty Dog Mueller II, zkráceně známý jako Starosta Max. K tlapce má hned dva pobočníky, retrívry Mikeyho a Mitzi, přičemž všichni tři jsou příbuzensky spřízněni s Maxovým předchůdcem. Ten byl zvolen před šesti lety, ale nedávno zemřel.

Jako každý starosta, i Max má na starosti řadu povinností. Účastní se veřejných akcí, kde panáčkuje za pamlsky, ale hlavně přináší radost a stmeluje místní komunitu. Pravda, retrívr je starostou pouze symbolickým. Idyllwild je takzvané „nezačleněné město“ a nemůže tedy oficiálně volit starostu. Ve spolupráci s organizací Přátelé zachráněných zvířat (RAF) si však občané města vyhlásili alespoň volby „na oko“.

„Jeho prací je dělat ze světa lepší místo tím, že šíří bezpodmínečnou lásku a dělá pro ostatní dobré skutky,“ uvedla pro ABC13.com šéfka starostova štábu, Phyllis Muellerová. Max ovšem není populární pouze mezi místními. Na internetu je doslova senzací. „Vláda, kterou mohu podpořit. Vsadím se, že Starosta Max je naprosto upřímný!“ napsal na twitteru jeden z uživatelů. Není divu, že Max má svoji funkci jistou na doživotí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Titul nejošklivějšího psa na světě získala buldočice Zsa Zsa

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.