1 Smrt českého řidiče

Ve Francii se srazilo pět kamionů. Mezi obětmi je i český řidič

NOVÉ

Témata: , ,

Při havárii ve Francii, při které se celkem střetlo pět kamionů, zahynuli dva řidiči. Podle francouzského webu France Bleu Pays d‘Auvergne přišel ve čtvrtek o život 57letý Čech a 59letý Rumun. Další tři řidiči – Francouz, Španěl a Portugalec – utrpěli zranění. Neštěstí se stalo na evropské silnici 1. třídy v centrální části země. Média a místní obyvatelé ji přezdívají kvůli častým nehodám „silnice smrti“.

První výsledky vyšetřování příčin havárie v departementu Allier i pořízený videozáznam webu lamontagne.fr naznačují, že rumunský řidič vjel do protisměru. Jeho kamion se skoro čelně střetl s tím českým. Ostatní přibližující se nákladní auta pak už nestačila zabrzdit.

Neštěstí se stalo kolem 17:00. Policie kvůli zasahujícím záchranářům, kteří zraněné převáželi i vrtulníky, na několik hodin přerušila provoz v obou směrech.

Francouzské úřady si jsou rizikovosti silnice vědomy a chystají stavební úpravy, díky nimž by měla být bezpečnější. Stát by se tak mělo nejpozději do roku 2023.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Horší než sníh. Čokoláda zalila dálnici v Polsku, z kamionu jí uniklo 24 tun

Nehoda autobusu, kamionu a dodávky tři hodiny blokovala dálnici D5 u Prahy


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.