1 Zatím 11 zraněných

Teroristé zaútočili na humanitární organizaci pomáhající dětem

NOVÉ

Témata: , , , , ,

Nejméně 11 osob bylo zraněno při středečním útoku na sídlo humanitární organizace Save the Children ve východoafghánském městě Dželálábád. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC s odvoláním na představitele provincie Nangarhár. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

Přibližně v 09:10 místního času odpálil sebevražedný atentátník před areálem nálož ve voze. Do budovy posléze vtrhli útočníci.

Podle záběrů z místa hořelo před objektem několik aut. Místní média informovala, že z nedaleké školy utíkaly během přestřelky v sídle Save the Children děti. V okolí se nacházejí kanceláře dalších mezinárodních organizací.

V Dželálábádu často útočí islamistické hnutí Tálibán, poznamenala stanice BBC.

Při posledním útoku Tálibánu, během nějž islamisté v sobotu udeřili na hotel v metropoli Kábul, zemřelo 22 lidí.

Mezinárodní humanitární organizace Save the Children prosazuje práva dětí a v rozvojových zemích jim poskytuje pomoc a podporu. V Afghánistánu se například soustřeďuje na jejich vzdělání a na zdravotní péči o děti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Při bombardování kliniky v Jemenu zahynulo sedm lidí včetně pěti dětí

Němec se doznal k bombovému útoku na fotbalisty Borussie Dortmund


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.