2 zablokovali kruhový objezd

Po Přerově se procházeli sloni, bude to mít dohru u úřadů

NOVÉ

Témata: ,

V centru Přerova se dnes kolem poledne promenádovali tři sloni hostujícího cirkusu. Při cestě na náměstí a zpět zablokovali kruhový objezd a způsobili podle strážníků chaos v dopravě. Vycházka mohutných chobotnatců, které navolno doprovázeli ošetřovatelé, však bude mít dohru u státních orgánů. Zástupce velitele přerovské městské policie Miroslav Komínek řekl, že se tím zabývá již Státní veterinární správa.

Slony chovatelé na procházce doprovodili z parku Michalov až na centrální náměstí TGM, kde zvířata uprostřed pila z kašny. Dělo se tak přímo pod okny městské policie. „Ačkoliv netradiční pohled upoutal pozornost kolemjdoucích s malými dětmi, vyhodnotili strážníci situaci jinak. Sloni se volně procházeli mezi přihlížejícími lidmi, příležitostně usměrňováni skupinou zmatených ošetřovatelů,“ uvedl Komínek.

Podle strážníků šlo o nehlášenou a nezodpovědnou akci hostujícího cirkusu, kterou hlídka kvůli bezpečnosti okamžitě ukončila. Vůz městské policie poté slony doprovodil zpět k cirkusu.

Pracovníci cirkusu vyvedli slony do města zřejmě proto, aby si udělali reklamu na svá představení. Promenáda okamžitě vyvolala velký ohlas i kritické debaty na sociální síti. Vycházka se však cirkusu zřejmě prodraží. „Zabývá se tím již Státní veterinární správa, může jít i o podezření z týrání zvířat. Kroutíme nad tím hlavou doteďka. Někdo by to mohl řešit i jako obecné ohrožení, slon není kočka nebo pes,“ doplnil Komínek.

Čtěte také: Slon zabiják má na svědomí již 15 lidí, teď jej lovci mohou zastřelit

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.