Po Přerově se procházeli sloni, bude to mít dohru u úřadů

zablokovali kruhový objezd

Po Přerově se procházeli sloni, bude to mít dohru u úřadůNOVÉ
Domov

V centru Přerova se dnes kolem poledne promenádovali tři sloni hostujícího cirkusu. Při cestě na náměstí a zpět zablokovali kruhový objezd a způsobili podle strážníků chaos v dopravě. Vycházka mohutných chobotnatců, které navolno doprovázeli ošetřovatelé, však bude mít dohru u státních orgánů. Zástupce velitele přerovské městské policie Miroslav Komínek řekl, že se tím zabývá již Státní veterinární správa.

Slony chovatelé na procházce doprovodili z parku Michalov až na centrální náměstí TGM, kde zvířata uprostřed pila z kašny. Dělo se tak přímo pod okny městské policie. „Ačkoliv netradiční pohled upoutal pozornost kolemjdoucích s malými dětmi, vyhodnotili strážníci situaci jinak. Sloni se volně procházeli mezi přihlížejícími lidmi, příležitostně usměrňováni skupinou zmatených ošetřovatelů,“ uvedl Komínek.

Foto:

FOTO: Městská policie Přerov

Podle strážníků šlo o nehlášenou a nezodpovědnou akci hostujícího cirkusu, kterou hlídka kvůli bezpečnosti okamžitě ukončila. Vůz městské policie poté slony doprovodil zpět k cirkusu.

Pracovníci cirkusu vyvedli slony do města zřejmě proto, aby si udělali reklamu na svá představení. Promenáda okamžitě vyvolala velký ohlas i kritické debaty na sociální síti. Vycházka se však cirkusu zřejmě prodraží. „Zabývá se tím již Státní veterinární správa, může jít i o podezření z týrání zvířat. Kroutíme nad tím hlavou doteďka. Někdo by to mohl řešit i jako obecné ohrožení, slon není kočka nebo pes,“ doplnil Komínek.

Čtěte také: Slon zabiják má na svědomí již 15 lidí, teď jej lovci mohou zastřelit

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.