Slon zabiják má na svědomí již 15 lidí, teď jej lovci mohou zastřelit

Slon zabiják má na svědomí již 15 lidí, teď jej lovci mohou zastřelitNOVÉ
slon indický Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

útoky divokého slona

voš

Divoký slon drží obyvatele několika vesnic ve východní Indii v neustálém strachu. Během posledního měsíce zabil 15 lidí. Úředníci pro divokou zvěř konečně připustili, že je s tím potřeba něco udělat. Pokud se nedostane slon pod kontrolu, může být zastřelen. Informuje o tom Guardian.

Strážci národního parku se společně s lovci shromáždili ve státě Jharkhand poté, co v úterý večer zabil divoký slon svou patnáctou oběť. Slon měl na svědomí čtyři životy ve státě Bihar, poté se však přesunul do sousedního Jharkhandu, kde usmrtil dalších jedenáct vesničanů.

Ve strachu žije především kmen Paharia, který je usídlen v horkých oblastech, kde se nebezpečný slon toulá. Jedná se o jednu z nejchudších domorodých kmenových komunit ve východní Indii. Je pravděpodobné, že se slon ztratil svému stádu, a že se začal ztracený toulat mezi vesnicemi, kde docházelo k zabíjení.

„Máme zde tým odborníků a lovců. Společně se snažíme nalézt řešení. Zastřelení slona je až na posledním místě. uvidíme jak se situace vyvine v příštích dnech,“ řekl ochránce přírody LR Singh.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V zalesněném státě Jharhand zabijí divocí sloni ročně až 60 lidí, což je jen zlomek z 1100 lidí, kteří umřou ročně na následky útoků slonů či tygrů v celé Indii. Ministerstvo životního prostředí odhaduje, že každý den zemře v džungli jeden člověk po útoku divokých zvířat. Většina z nich právě po útoku slonů. Střetů mezi divokými zvířaty a lidmi přibývá v souvislosti s odlesňováním půdy.

Čtěte také: Malajsie zadržela po protiteroristickém zátahu stovky cizinců