1 Protiteroristický zásah v Malajsii

Malajsie zadržela po protiteroristickém zátahu stovky cizinců

NOVÉ

Témata: ,

Více než čtyři stovky cizinců zadržely úřady v Malajsii během série protiteroristických zátahů. V rukou policie skončili hlavně obyvatelé Indie, Pákistánu či Bangladéše, informovala dnes stanice BBC.

Při raziích provedených v metropoli Kuala Lumpuru úřady mimo jiné zabavily stroje na výrobu falešných pasů a malajsijských imigračních dokumentů. Policisté se zaměřili na cizince prokazující se padělanými doklady či nemající žádné dokumenty, u nichž měli podezření na možné napojení na teroristické organizace v Sýrii či Iráku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Masivní zátah proběhl v souvislosti s Jihoasijskými hrami, které v Malajsii začínají za týden. Zadržené převezli policisté na stanici k dalšímu výslechu. „Chceme zadržet a zajistit cizince, kteří jsou podezřelí z vazeb na teroristy, především ty, kteří jsou součástí akcí v Sýrii,“ uvedl mluvčí policejní protiteroristické jednotky Ayob Khan Mydin Pitchay pro server Free Malaysia Today.

Čtěte také:

KLDR obvinila Malajsii ze smrti Kimova bratra, popírá svou vinu

Viníci sestřelení malajsijského letadla musí být potrestáni


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.