Na Babiše letělo vejce. Zahájení kampaně ANO se neobešlo bez incidentu

Na Babiše letělo vejce. Zahájení kampaně ANO se neobešlo bez incidentuAKTUALIZOVÁNO
Domov

KAMPAŇ ANO

pk Echo24

Na dnešní předvolební akci hnutí ANO na pražském Pankráci hodil jeden z přítomných po premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi vejce, netrefil se a ochranka ho ihned zpacifikovala. Policie na twitteru informovala, že orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u zadrženého muže pozitivní. Incident kvalifikovala jako přestupek.

ANO dnes v rámci kampaně před říjnovými komunálními a senátními volbami pořádalo v Praze první ze série takzvaných sousedských večeří, při nichž nabízí příchozím zdarma občerstvení, kávu i pivo.

Podle serveru Seznam Zprávy po 20:00, když už předvolební akce ANO oficiálně skončila, přilétlo směrem k premiérovi vejce, přistálo asi deset centimetrů od něj. Babišova ochranka muže okamžitě zneškodnila a převezla na policejní stanici.

Na jedné ze čtyřech fotografií redaktorky Seznamu je zachycena skořápka rozbitého vejce. Další snímky zachycují mladého muže ve sportovním oblečení ležícího na zemi ve chvíli, kdy mu ochranka kroutí ruce za zády.

Policisté pozdě večer na twitteru uvedli, že příslušníci policejní ochranné služby, kteří střeží premiéra, dnes na Pankráci provedli rychlý a profesionální zákrok. „Mladý muž (1990) skončil na policejní služebně, kde se podrobil orientační dechové zkoušce s pozitivním výsledkem. Pražská policie událost kvalifikovala jako přestupek,“ informovali policisté. Přestupek by měli dořešit pravděpodobně během pátku.

Hozeným vajíčkům čelili v polistopadové politici i další politici – například 28. října 1991 při oslavách státního svátku v Bratislavě mířila sprška vajíček na tehdy ještě federálního prezidenta Václava Havla. V květnu 2009 doprovázelo kampaň před volbami do Evropského parlamentu házení vajíček na politiky sociální demokracie včetně tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka. Podobný incident zažil i Miloš Zeman, když se 17. listopadu 2014 na Albertově účastnil odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu.

Hnutí ANO se v pražské předvolební kampani snaží voliče získat i prostřednictvím jídla, nabízeného na svých akcích. Na Pankráci se podávala večeře zdarma, k dispozici byl tradiční guláš či pivo. Stejné menu nabídne strana i na dalších místech, informovali jsme zde. Kromě Babiše se akcí účastnil i kandidát hnutí ANO na primátora Petr Stuchlík.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „I Piráti jsou levicoví.“ TOP 09 mobilizuje proti „rudým“ a odmítá koalici s ANO

Související články