Prahu zasáhla silná bouřka s krupobitím, přívalové deště očekává i zbytek republiky

Prahu zasáhla silná bouřka s krupobitím, přívalové deště očekává i zbytek republikyNové
Domov

Nevlídné počasí

nin Echo24

Prahu v poledne zasáhla bouřka a silné krupobití. Český hydrometeorologický ústav rozšířil varování před velmi silnými bouřkami na téměř celou republiku. Podle meteorologů budou deště pokračovat i ve večerních hodinách, hrozí zvedání hladin vodních toků.

Před přívalovými dešti varovali meteorologové. Nejsilnější bouřky se očekávají dnes odpoledne a večer na území Čech, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje i před zvýšenými hladinami řek a potoků. Škodu můžou deště způsobit na místech zasaženým vodou v průběhu týdne. Středeční bouřka způsobila škody například na pražských Vinohradech, zatopena byla fakultní nemocnice i sklepy. Bouřky postupně přejdou na Moravu a do Slezska a budou slábnout. Při deštích by tam mohlo spadnout do 30 milimetrů srážek.

Podle twitterového účtu Pražské integrované dopravy (PID) bouře zastavila provoz přívozů přes Vltavu. ,,Z důvodu velmi silného větru byl dočasně zastaven provoz hned dvou přívozů – P3 (Lihovar – Veslařský ostrov) a P7 (Pražská tržnice – Rohanský ostrov),“ uvedl podnik na sociálních sítích.

V sobotu a neděli se mohou bouřky na východě a severovýchodě republiky opakovat. ČHMÚ bude výstrahu nadále upřesňovat.

Čtěte více: Česko na suchu: Podívejte se na podrobné mapy, zachycující katastrofální situaci

Vydatné bouřky zvedly hladiny toků v Brdech. V Zaječově na Berounsku evakuují