„Rozjely se hnojomety. Babiš je jako král Mordoru,“ řekl Ivan Bartoš

PŘEDVOLEBNÍ PŘESTŘELKY

„Rozjely se hnojomety. Babiš je jako král Mordoru,“ řekl Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš Foto: Jan Zatorsky
Domov

Echo24

Kampaň před volbami do sněmovny je v plném proudu a vzájemné útoky politických představitelů se stupňují. Podle průzkumů se hnutí ANO vrací do čela a koalice Pirátů a hnutí STAN pomalu přichází o podporu. Předseda Pirátů Ivan Bartoš nyní pro Prima CNN News přirovnal premiéra Andreje Babiše (ANO) ke králi Mordoru.

Podle posledního průzkumu společnosti STEM by nyní volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo hnutí ANO. Šlo o několikátý průzkum v řadě, který přisuzoval vítězství hnutí Andreje Babiše.

„Andreji Babišovi se v některých věcech daří přesvědčovat lidi, že průšvih s covidem se nestal, že 30 tisíc lidí nezemřelo. Ale zemřelo. Vláda situaci nezvládla. Lidé a firmy musí nést obrovské náklady, vláda rozfrcala spoustu peněz při podivných nákupech. Na půdě EU nám premiér a jeho ministři dělají ostudu, nadřadili zájmy Agrofertu nad zájmy České republiky. Když vyšel ten nejdivočejší průzkum, ve kterém jsme měli se Starosty 34 procent, říkal jsem, že teď se rozjedou hnojomety. A rozjely. Přirovnal jsem to k trilogii Pána prstenů, jestli film diváci a čtenáři viděli. Oko Mordoru se obrátilo na Piráty, i ten Sauron," řekl Bartoš pro server Prima CNN News.

Na otázku, kdo je je tedy král Mordoru předseda Pirátů odpověděl: „V tuhle chvíli to je asi Andrej Babiš. Lež je berlička neschopných, slabých a těch, kterým teče do bot. Tomu je potřeba ukázat jasnou stopku. Náš program není Antibabiš, ale vrácení budoucnosti České republice."

Premiér na momentálně třetí nejsilnější parlamentní uskupení ve svých projevech útočí často. „Piráti jsou velké nebezpečí pro nás. Nechci, aby naše země byl řízena z Evropského parlamentu," řekl například na konci července Babiš. Podle něj si Piráti myslí, že už vyhráli volby. „Pro mě je to neuvěřitelné, že takhle si už rozdělili funkce. Vybírají to na inzeráty podle ideologie, ty jejich různé polyamorie, propagace drog. Já jako důchodce to nedávám. Je jedno, jestli budu v politice, nebo nebudu. Vždycky jsem bojoval za Českou republiku. Tito lidé nebudou bojovat za náš stát." Psali jsme o tom zde.

Foto: Echo24