1 Nevyvážené prostředí Googlu

Příliš bílý Google. Nedokáže udržet černošské a latinskoamerické pracovníky

, NOVÉ

Témata:

Technologickému gigantu, společnosti Google, se nedaří vytvářet dostatečně rozmanité pracovní prostředí. Z pravidelné zprávy společnosti, která poprvé zahrnuje data o odchodech pracovníků, vyplývá, že společnost nejčastěji opouštějí černošští a latinskoameričtí zaměstnanci, tedy skupiny, kterých je už tak v Googlu zásadně méně než ostatních. 

Černošští zaměstnanci tvoří jen 2,5 procenta veškeré síly, která pro Google ve Spojených státech pracuje. Pracovníci z Latinské Ameriky se na celkovém počtu podílejí jen o něco větším podílem, 3,6 procenty. Na trhu práce jich je přitom 13,3, respektive 17,8 procent. Běloši zabírají 53,1 procent celkové americké pracovní síly Google, Asiaté 36,3 procent.

Podle společnosti nepoměr v úbytku lidí škodí jejímu zisku. „Tvrdě pracujeme, abychom lépe pochopili, co za těmito zvýšenými odchody stojí, a mohli tak podniknout příslušná opatření,“ okomentovala výsledky Danielle Brownová, šéfka oddělení pro rozmanitost a přijímání pracovníků. Podle firmy zůstává hlavním problémem pocit sounáležitosti v kolektivu. Bude se tedy podle svého prohlášení snažit, aby se nově příchozí zaměstnanci různých ras cítili, že jsou bráni do kolektivu a že nezapadají. 

„Jednoduše řečeno, abychom zlepšili naše zastoupení pracovních sil, musíme se soustředit nejen na nábor, ale také na vývoj a zachování zaměstnanců z méně zastoupených skupin,“ napsala Brownová.

Uveřejněné údaje rovněž ukazují, že Google opouští více mužů než žen. Není ale prokazatelně jasné, jaké je k tomu vedou důvody, nevyplývá z toho tedy přímo, že se společnosti daří udržet na pracovišti spíše ženy než muže. Ženský podíl zůstává obdobný jako v předešlých čtyřech letech – tvoří 31 procent pracovní síly firmy. I počty černošských a latinskoamerických zaměstnanců zůstávají téměř neměnné, zvedly se pouze o 0,1 procenta. Takřka vůbec se potom příslušníci těchto etnik nevyskytují ve vůdčích pozicích. 

Čtěte také: Google si zakázal vývoj zbraní. Smlouvu s Pentagonem neprodlouží

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.