1 Krach výrobce autobusů

Výrobce londýnských doubledeckerů krachuje, ohlásil insolvenci

, NOVÉ

Témata: , , ,

Výrobce slavných londýnských dvoupatrových autobusů ohlásil insolvenci a propustil 1250 zaměstnanců. Produkce těchto proslulých dopravních prostředků je tak nyní paralyzována. O bankrotu společnosti Wrightbus informuje agentura Reuters.

Severoirská společnost Wrightbus oznámila bankrot a také to, že propouští 1250 zaměstnanců. Zástupci zaměstnanců se s žádostí o pomoc obrátili na britského premiéra Borise Johnson, který v roce 2012 jako londýnský starosta objednal 600 právě těchto dvoupatrových autobusů.

Někdejší mluvčí firmy Wrightbus nechtěla situaci komentovat. Odkázala pouze na ekonomické poradce společnosti Deloitte, kteří kontrolují proces s věřiteli. 

„Přes značné úsilí se nám v předchozích měsících nepodařilo najít kupce, který by chtěl pokračovat v činnosti,“ oznámila společnost Deloitte. Proto museli být podle společnosti propuštěni zaměstnanci.

Čtěte také: Babišovy německé firmy se zapletly do Čapího hnízda, upozornila ARD

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.