Okamurův „hřích z mládí“. V bizarní firmě krmil plyšová zvířátka

Toy traveling

Okamurův „hřích z mládí“. V bizarní firmě krmil plyšová zvířátkaAKTUALIZOVÁNO
Předseda SPD Tomio Okamura Foto:

FOTO: Jan Zatorsky

1
Domov

mh

Téměř půl milionu shlédnutí nasbíralo během pár dnů na Facebooku video, ve kterém nynější místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) nosí v košíku plyšáky a se svým kolegou je bere do restaurace, dává jim napít a fotí je s pražskými památkami. Video pochází již z roku 2010, kdy byl Okamura společníkem v cestovní kanceláři Toy traveling s.r.o. zaměřené na bláznivém nápadu – cestování plyšáků. Bleskově šířit se začalo minulý čtvrtek, kdy ho zveřejnila protiokamurovská stránka „Tomio Okamura mi dal ban.“ 

Okamura na videu popisuje, jak tehdy jeho firma fungovala. Plyšáky posílali jejich majitelé poštou a Okamurova společnost pak majitelům každý den posílala email, co jejich plyšák daný den zažil. Důležitá byla pro firmu i životospráva plyšáků. „Majitelů se ptáme, zdali jeho plyšák pije alkohol anebo zdali jí maso. Protože někdo může být vegetarián,“ vysvětloval Tomio Okamura.

Kromě „obyčejného“ cestování po Praze si mohli zákazníci připlatit i za lepší servis pro své miláčky. „Máme balíčky včetně masáže, včetně aromaterapie. Připravujeme VIP balíček, že by plyšák přespával v prezidentském apartmá v hotelu, jezdil limuzínou a podobně,“ lákal tehdy Okamura.

Firma Toy travelling ale i přes maximální vstřícnost nesplnila úplně všechny požadavky svých klientů. „Jediný požadavek, který jsme dodnes odmítli, byl požadavek na sex. Jeden americký klient chtěl, abychom mezi dvěma jeho plyšáky nafotili intimní kontakt. Myslíme si, že už je to za hranicí toho co bysme chtěli v naší firmě dělat,“ vysvětloval tehdy Okamura.

V úterý šéf SPD vydal prohlášení, že se jednalo o nápad režie pořadu České televize, která se snažila k přitáhnout diváky k obrazovkám. „Toy travelling byla investice v rámci pořadu reality show České televize Den D, kde jsem byl jedním z účinkujících, a kdy nás režie v souladu se scénářem neustále pobízela, abychom v každém díle investovali, aby byl každý díl divácky zajímavý. A následně se o příběhu investic opět pro diváky natáčelo. V reálném podnikání bych samozřejmě do takové věci neinvestoval. Spolu se mnou tehdy do Toy traveling  „investovala“ i bývala ministryně informatiky Dana Bérová, která byla také jedním z účinkujících, a myslím, že jsme se tímto nápadem hezky pobavili a zasmáli se tomu,“ citovala Okamuru pro deník Echo24 jeho asistentka Alexandra Foralová.

Firma Toy traveling s.r.o. je podle obchodního rejstříku od konce listopadu 2017 v likvidaci. Tomio Okamura byl jako společník firmy z rejstříku vymazán 29. srpna 2011. 

Čtěte také: SPD žádný e-shop nemá, tvrdí Okamura. Odkaz je však přímo na jejím webu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.