1 Boj s Islámským státem

Poslední syrská bašta IS padla. Radikálové se ale mohou skrývat v podzemí

, NOVÉ

Témata: , , ,

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) oznámila, že povstalci podporovaní USA v sobotu obsadili poslední baštu Islámského státu na východě Sýrie. Zbývající bojovníci IS se podle ní vzdali, uvedla agentura Reuters s tím, že zprávu zatím nemohla ověřit.

SOHR, sídlící v Británii a monitorující boje v Sýrii za pomoci místních informátorů v terénu, uvedla, že posledních několik set bojovníků IS, včetně mnoha cizinců, se v posledních dvou dnech vzdalo arabsko-kurdské koalici SDF. Někteří radikálové se ale stále mohou skrývat v podzemních tunelech, dodala SOHR.

Kurdy vedená koalice SDF za přispění amerických náletů vedla ofenzívu proti posledním jednotkám radikálů z IS, které se opevnily v enklávě okolo syrské vesnice Baghúz, ležící na východ od řeky Eufrat u hranic s Irákem. Útok na poslední baštu IS v nejvýchodnějším výběžku syrské provincie Dajr az-Zaur podle velitelů SDR zpomalovalo, že bojovníci IS využívali zbývajících civilistů ve vsi jako lidské štíty.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Na východě Sýrie pokračují boje o poslední baštu Islámského státu. Vzdoruje asi 500 radikálů

Bojovníci Islámského státu ze Saúdské Arábie nebyli ztroskotanci, vyvrženci ani nevzdělanci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.