„Pokrytci,“ obula se herečka Bardotová do žen z kampaně #metoo

„Pokrytci,“ obula se herečka Bardotová do žen z kampaně #metooNOVÉ
Svět

Kampaň #metoo

red, jhr

Francouzská herečka Brigitte Bardotová zkritizovala většinu kolegyň, které se zapojily do kampaně proti sexuálnímu obtěžování. Jejich konání je dle jejích slov „v drtivé většině pokrytecké, směšné a nezajímavé“. Podle Bardotové to byly právě ony, které kvůli roli ve filmu sváděly režiséry a producenty. Informují o tom média s odvoláním na rozhovor francouzského týdeníku Paris Match. 

„Mnohé herečky flirtují s producenty, aby dostaly roli. A když později ten příběh vyprávějí, tvrdí, že byly obtěžovány. Ve skutečnosti jim to spíš ubližuje, než aby jim to pomáhalo,“ uvedla Bardotová pro Paris Match. S upozorněním, že ona sama se nikdy obětí sexuálního obtěžování nestala, bývalá herečka řekla, že jí vždy přišlo naopak milé, když ji někdo řekl, že je krásná nebo že má hezký zadek. „Taková lichotka je pěkná,“ dodala v interview.

Třiaosmdesátiletá Bardotová je už druhou významnou osobností francouzského filmu, která se postavila proti kampani #metoo. Ta má ve Francii svou obdobu v podobě kampaně #BalanceTonPorc. Dříve v lednu vyšlo najevo, že herečka Catherine Deneuveová společně se svými podporovatelkami v otevřeném dopise zkritizovala „puritánskou snahu“ kampaně, když „bránila svobodu nadbíhat, která je nepostradatelná pro sexuální svobodu“. Deneuveová se za své výroky později omluvila, dodala však, že si za svými názory stojí. 

Brigitte Bardotová ze světa herectví odešla v roce 1973 po dvacetileté kariéře, v jejímž průběhu se zapsala jako nejznámější sex symbol filmové branže. Proslavila se především snímkem z roku 1956 ...a Bůh stvořil ženu. Od svého odchodu do ústraní se angažovala v boji za kvalitní životní podmínky zvířat, je také hlasitou podporovatelkou francouzské nacionalistické strany Národní fronta. 

Čtěte také: #Metoo je hon na čarodějnice, říká sto Francouzek v čele s Catherine Deneuve

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články