Prázdné kolo a „A“ v kruhu v laku. Tak dopadl starostenský superb u Šatovky

Prázdné kolo a „A“ v kruhu v laku. Tak dopadl starostenský superb u ŠatovkyNOVÉ
vypuštěná pneumatika starosty Prahy 6 Foto:

Foto: Facebook / Praha 6 

Domov

pomsta?

voš

Usedlost Šatovka opustili poslední sqautteři. Odjet chtěl i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který s nimi vyjednával. Při odjezdu však zjistil, že mu byly vypuštěny pneumatiky. Na služební auto rovněž někdo vyškrábal anarchistický znak.

„Dnešní odchod squatterů ze Šatovky měl nepříjemnou dohru. Přestože s nimi starosta Ondřej Kolář jednal celou dobu korektně, během jeho prohlídky Šatovky se jeho služební vůz stal terčem “nenechavců”. Starosta ujel jen asi 250m, než systém signalizoval nízký tlak v pneumatice. Vzhledem k podpisu autora na zadním nárazníku si obrázek udělejte sami,“ píše Praha 6 na svém facebookovém profilu.

Střechu usedlosti Šatovka v Praze 6 ve středu opustilo šest posledních squatterů. Policie všechny zadržela. Pravděpodobně budou obviněni. Policie tak už učinila u tří ze čtyř squatterů, kteří střechu usedlosti opustili dříve. Viní je z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Uvedl to mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Pokud vyšetřovatelé vyhodnotí, že se trestného činu dopustili jako členové organizované skupiny, případně pokud způsobili škodu velkého rozsahu, bude jim hrozit až pětileté vězení. Jinak jim hrozí maximálně dva roky. Čtvrtý squatter zatím obviněn nebyl.

Anarchistický znak na voze starosty Prahy 6
Anarchistický znak na voze starosty Prahy 6 Foto:

Foto: Facebook / Praha 6

Usedlost v Šáreckém údolí obsadily dvě až tři desítky squatterů v pátek večer. Po jednání s policií a radnicí část z nich budovu opustila, ale další odejít odmítli a zůstali na střeše budovy. Policie nechtěla zasahovat kvůli obavám z možného zranění squatterů či policistů.

Squatteři v prohlášení na internetu uvedli, že chtějí v usedlosti vytvořit prostor pro setkávání lidí, kteří chtějí tvořit, vzdělávat se a žít bez nutnosti vlastnit, profitovat, generovat zisk. Tvrdí, že prostory poslední léta plní „zatuchlina nesplněných slibů“.

Čtěte také: Konec protestu ve vile Šatovka. Squatteři opustili střechu, policie je zadržela

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.