Konec šéfkuchařů? Kuchyním vládnou bílí muži, musí se to změnit, říká aktivistka

kampaň Metoo

Konec šéfkuchařů? Kuchyním vládnou bílí muži, musí se to změnit, říká aktivistkaNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Kampaň proti obtěžování Metoo stále neutichá a naopak se k ní přidávají další a další hlasy. Po herečkách, které se proti obtěžování postavily jako první, se nyní ozývají i pracovnice v pohostinství. Ty podle kritičky restaurací Mary Scherpeové běžně čelí obtěžování v kuchyni. Řešením by podle ní byly změny na vedoucích pozicích, ve kterých prý převažují bílí muži.

Scherpeová o problému promluvila v rozhovoru pro německý deník Stern, ve kterém se rozpovídala o potřebě co nejvíce mluvit o těchto věcech a připomínat je. Jak obtěžování, tak i rasové zastoupení mezi špičkovými šéfkuchaři. Zatímco na nižších pozicích v pohostinství jsou pohlaví i rasy zastoupeny různorodě, na těch nejvyšších podle Scherpeové dominují bílí muži. Právě ti pak mají v kuchyni hlavní slovo.

Jednou ze zajímavých věcí, které prý pomohly proti obtěžování v kuchyni, jsou čím dál tím populárnější modely otevřených kuchyní. Každý návštěvník restaurace do takových kuchyní vidí, což má dopad na chování kuchařů.

Kampaň Metoo společností stále rezonuje. Neuniklo jí ani nedávné předávání Oscarů. Moderátor slavnostního předávání Jimmy Kimmel se ovšem pokusil toto vážné téma i trochu odlehčit. Mimo jiné označil sochu Oscara za „nejoblíbenějšího a nejrespektovanějšího“ muže v Hollywoodu, protože „má ruce tam, kde na ně můžete vidět“ a nemá ani žádný penis. Tvář vody Guillerma del Tora označil za krásný film, „díky kterému si budeme vždy pamatovat, že letos to muži tak zvorali, že ženy začaly randit s rybami“.

Čtěte také: Ženy začnou randit s rybami. Kampaň #MeToo pokračuje i na Oscarech

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články