V pražských advokátních kancelářích zasahuje GIBS

Zásah GIBS

V pražských advokátních kancelářích zasahuje GIBSAKTUALIZUJEME 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Generální inspekce bezpečnostních sborů zasahuje na několika místech v Praze kvůli ovlivňování trestních řízeních, prohledává advokátní kanceláře. Serveru Echo24 informaci potvrdila tisková mluvčí GIBS Radka Sandorová, ovšem žádné podrobnosti neuvedla.

Podle serveru Novinky.cz bylo zadrženo několik civilistů i členů bezpečnostních sborů. Aktuálně.cz uvedlo, že jde o čtyři policisty a několik dalších lidí.

„V rámci trestního řízení v současné době provádí Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony trestního řízení. Součástí toho jsou i dotazované prohlídky advokátních kanceláří,“ řekla Sandorová. Doplnila, že v této fázi nelze informovat o počtu zadržených nebo obviněných. Podle Akutálně.cz se případ týká vynášení informací o kontrolách cizinců.

Sandorová nepředpokládá, že by inspekce ještě dnes nové informace uvolnila. Informace o případu by inspekce měla sdělit až v příštích dnech.

Podle mluvčí České advokátní komory (ČAK) Ivy Chaloupkové se domovní prohlídky konají na několika místech v Praze. Při všech prohlídkách jsou přítomni zástupci ČAK, jak to umožňuje zákon.

Podle České televize, která na zásah inspekce upozornila, je jedním z míst domovních prohlídek advokátní kancelář Beaty Kolcunové. Kancelář advokátky sídlí v horní části Václavského náměstí. „Omlouvám se, nyní nemohu mluvit, protože nemám čas,“ řekla dopoledne Kolcunová. Podle výpisu z rejstříku ČAK působí jako samostatná advokátka a věnuje se občanskému, dědickému, rodinnému, cizineckému, azylovému nebo přestupkovému právu.

Čtěte také: V Unipetrolu u Litvínova hořelo, požár byl doprovázen výbuchem a otřesy

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články