Pražská ODS chce omluvu od MF Dnes. Ta ji viní za rozpadající se Prahu

Rozpadající se Praha

Pražská ODS chce omluvu od MF Dnes. Ta ji viní za rozpadající se PrahuNOVÉ
Uzavřený Libeňský most Foto:

FOTO: Viet Tran

1
Domov

vt

Pražská ODS žádá veřejnou omluvu po deníku Mladá fronta DNES. Ve čtvrtečním vydání se objevil článek, který obviňoval občanské demokraty za dezolátní stav Prahy. Strana se proti tvrzení ohrazuje a argumentuje tím, že už několik let není ve vedení města.

„ODS již 5 let není ve vedení Prahy. Nemá své zastoupení v žádných orgánech TSK a činnost této městské firmy pravidelně kritizuje. Naopak, Prahu a TSK řídí ANO, ČSSD, Strana Zelených, STAN a KDU-ČSL,“ konstatuje předsedkyně klubu zastupitelů ZHMP Alexandra Udženija.

Za havarijní stav v Praze podle ní nese hlavní odpovědnost primátorka Krnáčová, která nechala tuto klíčovou městskou firmu čtyři roky bez kontroly. „Svádět jejich absolutní nečinnost a neschopnost na ODS, která je v opozici, je naprostá nehoráznost a totální manipulace,“ ohrazuje se proti tvrzení Mladé fronty DNES.

K tématu se vyjádřily také aktivistické spolky Rekonstrukce státu a NFPK, které tvrdí, že na TSK je napojena řada firem, které mají ve svém vedení politiky. Třeba jako zástupce ODS si vybraly Michala Zaorálka. „Skutečnost, že pan Michal Zaorálek již od roku 2014 není v ODS a před tím byl řadovým členem, aktivistům zřejmě unikla,“ kritizuje místopředsedkyně ODS.

Dále říká, že i znalkyně a aktivistka Miloslava Pošvářová, která kauzu komentuje, se zapomněla zmínit, že za řízení TSK je zodpovědná i Strana zelených, za níž sama v Brně kandidovala do Senátu. „Pánové Neusser, který sedí v představenstvu TSK, a pan Mirovský, který sedí v dozorčí radě TSK, oba čelní představitelé pražských Zelených, by jistě podali obsáhlé vysvětlení situace ve firmě TSK, kterou spoluřídí.“

Strana proto po Mladé frontě DNES žádá veřejnou omluvu a uvedení faktů ohledně stavu v TSK. „Je zvláštní, kolik náhod a opomenutí se nám najednou sešlo v jednom článku,“ uvedla v prohlášení Alexandra Udženija.

Čtěte také: Zbourat, nebo opravit? Praha řeší co s Libeňským mostem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.