Oddalovaný Jágrův návrat i konec. Na led se snaží vrátit už půl roku

Oddalovaný Jágrův návrat i konec. Na led se snaží vrátit už půl rokuNOVÉ
Jaromír Jágr Foto:

Shutterstock

Domov

Jágrův pokažený návrat

Echo24

Návrat hokejové legendy Jaromíra Jágra se nadále odkládá. Brzy sedmačtyřicetiletý útočník se měl objevit v pondělním utkání na ledě Prostějova. Jágr v letošní sezoně zatím nezasáhl do jediného zápasu. Do konce základní části zbývá Kladnu šest zápasů, aktuálně se klub nachází na třetím místě prvoligové tabulky.

Jedním z důvodů proč se Jágr neobjeví v zápase je dobrý zdravotní stav kladenského týmu. „Situace je taková, že trénuju. Ale abych se cítil nějak dobře, to vůbec ne. Zatím nemám pocit, že bych mužstvu byl prospěšný. Proto nehraju,“ řekl nedávno Jaromír Jágr. Nic se na tom nezmění ani v dnešním zápase proti Prostějovu, které jsou v tabulce o dvě příčky za Kladnem. „Hrát nebude,“ řekl mluvčí klubu Vít Heral pro iSport.cz.

Olympijský vítěz z Nagana se snaží do hry vrátit po půl roce. Po loňském příchodu z kanadského Calgary léčil na Kladně zraněné koleno. Aby se mohl Jágr objevit i ve vyřazovacích zápasech musel tehdy formálně naskočit na led na pouhých pár vteřin. Zranění si obnovil po tvrdém zákroku havířovského Marka Sikory, po kterém marodil s vnitřními kolenními vazy a meniskem.

Na startu letošní sezony se Jágr v přípravném zápase znovu zranil „Bylo to v poslední vteřině. Upadl hráč za mnou, podrazil mi jednu nohu a já jsem šel celou váhou na druhou. Při tom jsem se otáčel a natrhnul jsem si hamstring. Byla to náhoda, což se prostě ve sportu stává,“ řekl Jágr.

Fanoušci tak nadále čekají, kdy hokejovou legendu zase uvidí v akci. Blízko k návratu měl už na konci ledna, kdy se připravoval na zápas se Vsetínem. Jágr si však před utkáním natáhl lýtko. „Ano, teď už můžu říct, že měl hrát. V pátek jsme s ním nacvičovali i přesilovky. Ale večer si udělal drobné zranění. Blíž to neumím specifikovat. Jen Jaromír ví, co přesně mu je a kdy bude moct nastoupit,“ řekl kladenský trenér Jindřich Lidický. Na Jágrův návrat si tak hokejoví fanoušci musí počkat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 

Já už dávno skončil, teď už vypomáhám jen sám sobě, řekl Jágr

Do padesáti hrát nebudu, připustil Jágr. Čeká ho pravděpodobně poslední sezona

Související články