Extravagance a vulgarity. Novým starostou Sheffieldu je 28letý imigrant ze Somálska

Atypický starosta

Extravagance a vulgarity. Novým starostou Sheffieldu je 28letý imigrant ze SomálskaNOVÉ
Magid Magid Foto:

Foto: Printscreen z Twitteru/ Chris Saunders

Svět

tk Echo24

Novým starostou anglického Sheffieldu se stal uprchlík a rodák ze Somálska. Teprve osmadvacetiletý Magid Magid ve volbách jednoho z největších anglických měst zvítězil se svojí Stranou Zelených. Již jeho inaugurační ceremonie vyvolala kontroverze kvůli výběru hudby a vulgarismu při projevu. Netypickým je také jeho oficiální portrét starosty. Informuje o tom sheffieldský deník The Star.

Oficiální portrét nového starosty je oproti běžným portrétům starostů jiný takřka ve všem. Nejedná se o portrét obličeje, nýbrž celého těla. Magid navíc kvůli fotografii vylezl na jeden z pilířů schodů sheffieldské radnice. Na sobě měl navíc extravagantní oblečení, které samozřejmě doplnil řetězem pro starostu. „Asi to není úplně běžná fotografie pro starostu, ale myslím, že mě to dostatečně reprezentuje,“ řekl Magid médiím a dodal, že vzhledem k umístění pilíře se bál, aby nespadl a nezranil se. 

Netypická byla i ceremonie, která vyvrcholila Magidovým jmenováním do pozice starosty. Při příchodu Magida a dalších členů zastupitelstva hrála ikonická skladba ze série filmů Hvězdné války – Imperiální marš. To ale nebylo vše, neboť následně začala hrát znělka Supermana. Při svém inauguračním projevu si neodpustil vulgární slova, když poděkoval své matce za to, že se „vyrovnala se všemi těmi sračkami, které za ta léta způsobil.“

Magid Magid je rodákem ze somálského Buraa, kde žil se svojí rodinu do svých pěti let. Poté strávil několik měsíců v uprchlickém táboře v Etiopii a následně se rodina přesunula právě do Sheffieldu. Na britských ostrovech se proslavil již dříve, neboť byl v roce 2017 účastníkem britské reality show Hunted. Již tehdy byl v městském zastupitelstvu.

Magid uvádí, že jeho politická kariéra začala, když byl na universitě zvolen za presidenta studentské unie. Přiznal, že tehdy neměl příliš velké znalosti o politickém světě. „Neměl jsem tušení v čem se liší levice a pravice, ale věděl jsem, že mě zajímaly určité problémy,“ řekl Magid.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rasismus na univerzitách? Přihlášky černošských studentů jsou násobně víc kontrolovány

Čínské muzeum pod palbou kritiky. Párovalo fotky černochů se zvířaty