1 Policejní zátah

Gang vykrádal archeologická naleziště v Itálii. Policie našla 25 tisíc předmětů

NOVÉ

Témata:

Při rozsáhlé operaci proti zločinecké skupině působící v Itálii, Španělsku, Německu a Británii policie zajistila 25 tisíc archeologických předmětů, jejichž cena je odhadována na 40 milionů eur (přes jednu miliardu Kč). Informoval o tom zpravodajský server BBC s odvoláním na evropský policejní úřad Europol. Zadrženo bylo 43 osob podezřelých z pašování ukradených předmětů.

Policisté zločineckou skupinu vyšetřovali čtyři roky. Nalezené předměty údajně pocházely z archeologických nalezišť v Itálii. Ze země byly vyvezeny nelegálně a prodány na aukcích v Německu, uvedl Europol. Gang, který měl své pomocníky v Barceloně a Londýně, byl podle policie "velmi dobře organizován".

V Itálii se zátah uskutečnil v brzkých ranních hodinách a podílelo se na něm více než 250 mužů zákona, kteří prohledali desítky budov. Mluvčí britské policie potvrdila, že na základě evropského zatykače policisté zadrželi 64letého muže a zajistili tři předměty archeologické povahy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Archeologové hledali u Zdi nářků starověkou silnici a objevili římské divadlo


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.