Pomalu přesedám na vozíček, řekl Zeman. Pořídil si i chodítko

PREZIDENTOVO ZDRAVÍ

Pomalu přesedám na vozíček, řekl Zeman. Pořídil si i chodítko
Prezident Miloš Zeman na jednání představitelů zemí V4 v Polsku. Foto: Kancelář prezidenta republiky
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman dle svých slov začíná k pohybu čím dál častěji využívat vozík. Řekl to v nedělním pořadu Partie televize CNN Prima News. Zemana dlouhodobě trápí zdravotní problémy, kvůli nimž špatně chodí. Trpí totiž neuropatií dolních končetin.

„Má žena a dcera rozvážejí všemožné lékařské pomůcky, což já nedělám, protože se mi špatně chodí. Pomalu přesedám na vozíček,“ sdělil v rozhovoru Zeman. „Přesedám na vozík spíše z pohodlnosti, protože po některých dlouhých chodbách je to náročné,“ dodal posléze.

„Nohy mě bolí, na kratší vzdálenost se dokážu pohybovat, ale na delší vzdálenosti, například teď v Polsku, jsem rád, když mi pomůže ochranka,“ přiblížil prezident. Na nedávném setkání nejvyšších představitelů zemí V4 totiž Zeman potřeboval oporu, po přivítání jej právě ochranka doprovodila k přistavenému golfovému vozíku, který ho odvezl. Zeman v rozhovoru také mimo jiné uvedl, že si koupil chodítko. „Pořídil jsem si dokonce včera i chodítko a zkoušel jsem ho, ale nejsem Thomas Moore, kterému bylo sto let a který tím chodítkem vydělal britskému zdravotnictví asi miliardu liber,“ řekl.

V interview také vyslovil své očekávání, že epidemie nemoci covid-19 skončí letos v září. Zdůvodňuje to tím, že podle jeho odhadu bude nejpozději tou dobou proočkována velká většina populace, tedy všichni, kteří to chtějí. „A já věřím, že ta lehce dementní skupina, která to nechce, změní svůj názor. A v tomto okamžiku pandemie skončí," prohlásil Zeman.

Případná uzávěra průmyslu by byla podle něj do jisté míry riskantní, představuje 42 procent národního důchodu Zeman uvedl, že by se jí nebránil, ale zatím je podle něj důležité, aby zaměstnanci nosili roušky a byli testováni.

Hlava státu také řekla, že by mohla do Česka dorazit v nejbližší době ruská vakcína Sputnik, o níž český prezident požádal ruského prezidenta Vladimira Putina, Zeman to uvedl s odvoláním na informace z ruského velvyslanectví. Televize CNN Prima News již v sobotu informovala, že Zeman o vakcínu požádal ruskou stranu po dohodě s premiérem Andrejem Babišem.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články