1 Požár v Krkonoších

Rozsáhlý požár louky u Labské boudy pomohli lokalizovat i hasiči z Polska

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Hasiči v sobotu večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát 600 metrů, na polskou stranu se nakonec nedostal, uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová, ačkoli podle původních informací hasičů se tak stalo. Na místě bylo sedm jednotek hasičů a pět polských cisteren.

 

„Jednotky se vrací zpět na základnu. Na místě události zůstává do rána osm profesionálních i dobrovolných hasičů z Trutnova, Špindlerova Mlýna a Polska,“ uvedla Götzová. Případná škody by měla být stanovena v pondělí.

Hasiči z Královéhradeckého kraje si vyžádali letecké hašení, zásah vrtulníku ale kvůli počasí a tmě nebyl možný. O pomoc se obrátili i na kolegy z Polska a Libereckého kraje. Příjezd byl podle Götzové komplikovaný, hořelo v těžko přístupném terénu. Požár se šířil vinou silnějšího větru, Labskou boudu ale přímo neohrozil.

Čtěte také: Tisíce lidí prošly Prahou. Mohutný dav na Staroměstském náměstí žádal demisi premiéra Babiše


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.