1 Požár v Krkonoších

Rozsáhlý požár louky u Labské boudy pomohli lokalizovat i hasiči z Polska

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Hasiči v sobotu večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát 600 metrů, na polskou stranu se nakonec nedostal, uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová, ačkoli podle původních informací hasičů se tak stalo. Na místě bylo sedm jednotek hasičů a pět polských cisteren.

 

„Jednotky se vrací zpět na základnu. Na místě události zůstává do rána osm profesionálních i dobrovolných hasičů z Trutnova, Špindlerova Mlýna a Polska,“ uvedla Götzová. Případná škody by měla být stanovena v pondělí.

Hasiči z Královéhradeckého kraje si vyžádali letecké hašení, zásah vrtulníku ale kvůli počasí a tmě nebyl možný. O pomoc se obrátili i na kolegy z Polska a Libereckého kraje. Příjezd byl podle Götzové komplikovaný, hořelo v těžko přístupném terénu. Požár se šířil vinou silnějšího větru, Labskou boudu ale přímo neohrozil.

Čtěte také: Tisíce lidí prošly Prahou. Mohutný dav na Staroměstském náměstí žádal demisi premiéra Babiše


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.