3 Problémy Ceuty s migranty

Útočili vápnem, měli plamenomety. Stovky migrantů pronikly do španělské Ceuty

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Zhruba čtyřem stovkám migrantů se podařilo proniknout z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Enklávu Ceuta odděluje od marockého území dvojitý šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem, který má podobným průnikům zabránit. Časně ráno se pokusily plot překonat stovky běženců ze zemí subsaharské Afriky. Asi 400 běženců bylo úspěšných a na španělskou půdu se nakonec dostalo. Množství dalších zastavili španělští policisté.

Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni plamenomety.

Při potyčkách bylo zraněno 22 policistů, z nichž čtyři byli hospitalizováni s popáleninami v obličeji a na rukou.

Červený kříž uvedl, že zranění utrpělo také 132 uprchlíků, ať už při přelézání plotu, či při střetech s policisty, a 11 z nich bylo převezeno do nemocnice na ošetření.

„Z ničeho nic, velmi násilně“ překonali plot a někteří z nich napadli policisty nehašeným vápnem, které měli s sebou v láhvích, sdělila španělská civilní garda.

Jedná se o největší průnik do Ceuty od února 2017, kdy se během čtyř dnů dostalo do této enklávy více než 850 běženců, napsala agentura AFP.

Kromě Ceuty se afričtí migranti snaží dostat do Evropy i přes další španělskou enklávu Melilla. Obě se nacházejí na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jsou obklopené marockým územím. Pokusy proniknout do těchto enkláv jsou časté.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Po výhře jsem Němec, ale po prohře imigrant. Özil kvůli rasismu opouští reprezentaci

Ne, ne. Ve sporu o migraci Merkelová nezvažovala odstoupení. Spasitele migrantů chválí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.