1 stát vyhrál v arbitráži

Česko vyhrálo mezinárodní arbitráž o více než 550 milionů

NOVÉ

Témata: ,

Česká republika zvítězila v mezinárodní arbitráží o více než 550 milionů korun s britskou společností A11Y LTD., která se zabývá komplexním řešením pomoci pro nevidomé a těžce slabozraké. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Firma požadovala po České republice náhradu ušlého zisku. Tvrdila, že proti ní stát uplatňoval diskriminační postupy, vyzrazoval její know-how konkurenci a poškodil její dobré jméno.

Rozhodčí tribunál konečným nálezem žalobu společnosti zamítl a zároveň uložil firmě povinnost zaplatit ČR zhruba osm milionů korun jako náhradu nákladů za vedení arbitráže. Tribunál přitom konstatoval, že žaloba je neúspěšná v celém svém rozsahu.

Česko nadále čelí 11 mezinárodním arbitrážím, z toho pět souvisí s investicemi do fotovoltaických elektráren. Souhrnná výše všech žalovaných nároků je zhruba 35 miliard korun.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš zveřejnil dopisy na Hrad. Pocheho na ministerstvo navrhl a současně zpochybnil

Nebudeme hlasovat vždy tak, jak vláda řekne, avizují čtyři poslanci ČSSD


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.