1 Spojení ODS a ANO

Černochová si na Praze 2 plácla s ANO. „Neuplatňuji princip kolektivní viny,“ říká

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. Oznámila to v pátek dosavadní starostka městské části Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. Spolupráci s ANO jí nevadí, zvolení zastupitelé hnutí jsou podle ní lidé, kteří už v minulosti pro radnici odváděli dobrou práci. „Nejsem bolševik z padesátých let,“ sdělila deníku Echo24.

Celkem má nově vzniklá koalice 22 zastupitelů. Volby v Praze 2 vyhrála ODS se ziskem 32,34 procenta hlasů, na druhém místě skončili Piráti, třetí sdružení Dvojka sobě, za ním byla TOP 09 a páté skončilo ANO. Do zastupitelstva se dostali ještě dva představitelé STAN a dva mandáty mají Občané za spokojené bydlení.

„Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice z uplynulého volebního období. Nový koaliční partner (ANO) předložil největší programovou shodu s dosavadní fungující koalicí. Součet 22 koaličních zastupitelů z celkových 35 dává výraznou možnost pokračovat v rozvoji městské části ve prospěch všech obyvatel,“ uvedla Černochová.

Se zastoupením hnutí ANO na radnici problém nemá, odůvodňuje to tím, že členy ANO zná po pracovní i lidské stránce z předchozího působení. „Nejsem bolševik z padesátých let, abych vůči kolegům z komunální politiky uplatňovala princip kolektivní viny,“ uvedla pro Echo24. „Ve shodě s kolegy z TOP 09 i OSB jsme dali před politikařením přednost rozšíření naší stávají koalice o lidi, které osobně známe a víme, že budou poctivě pracovat pro dvojku od prvního dne po ustavujícím jednání zastupitelstva,“ dodala.

ODS bude mít s 13 mandáty nejsilnější postavení nejen v zastupitelstvu, ale také v koalici. Druhou nejsilnější bude TOP 09 se čtyřmi zastupiteli, tři bude mít ANO a dva OSB.

Starostkou zůstane i nadále Černochová, která bude ve funkci počtvrté za sebou. V letech 1998 až 2006 byla místostarostkou. Od roku 2010 je rovněž poslankyní. Poprvé se stala starostkou v roce 2006. Nejvíc křesel, 13, má v aktuálním 35členném zastupitelstvu ODS. Oproti minulému volebnímu období jsou ve vedení radnice nově zástupci ANO.

Praha 2 zahrnuje velký díl centra hlavního města, jsou v ní části Nového Města, Královských Vinohrad a Nuslí a také Vyšehrad. Současné hranice druhé městské části byly stanoveny v roce 1960. Praha 2 má rozlohu 418 hektarů a žije zde téměř 50 000 obyvatel.

Čtěte také: Babiš zuří kvůli Brnu. „Podraz, ODS je plná kmotrů“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.