Fiala se omluvil Majerové Zahradníkové za výrok, že je „zamilovaná do Klause mladšího“

Poznámka k Zahradníkové

Fiala se omluvil Majerové Zahradníkové za výrok, že je „zamilovaná do Klause mladšího“NOVÉ
Předseda ODS Petr Fiala dnes ve Sněmovně uvedl, že se omluvil Zuzaně Majerové Zahradníkové (dosud ODS) za výrok, že je asi zamilovaná do Václava Klause mladšího Foto:

FOTO: Jan Zatorsky

1
Domov

Echo24

Předseda ODS Petr Fiala v úterý ve sněmovně uvedl, že se omluvil Zuzaně Majerové Zahradníkové (dosud ODS) za výrok, že je asi zamilovaná do Václava Klause mladšího, když nehlasovala pro jeho odvolání ze školského výboru. Fiala také řekl, že výrok nemyslel urážlivě, měl podle něho zlehčit situaci.

Poslankyně ANO Miloslava Rutová na sněmovním plénu navrhovala, aby se Fialovým „hrubým výrokem“ poslanci zabývali a vyzvali ho k omluvě. Rutová soudí, že Fialova slova byla urážlivá a ponižující, neslučitelná s lidskou důstojností.

Na program schůze dolní komory se ale záležitost nedostala. Rutové návrh na zařazení nového bodu vetovaly kluby ODS, KDU-ČSL a STAN.

Majerová Zahradníková před týdnem při odvolávání nezařazeného poslance Klause ze šlolského výboru řekla, že návrh ODS podpořit nemůže, protože vždy byla zastánkyní odbornosti. Fiala tehdy před novináři uvedl, že si rozhodnutí Majerové Zahradníkové nedokáže vysvětlit. „Snad jen tím, že paní poslankyně může být do Václava Klause zamilovaná nebo něco takového, racionální důvod nevidím,“ žertoval.

Majerová Zahradníková v úterý vystoupila z poslaneckého klubu ODS, jak už dříve avizovala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Sněmovní školský výbor dočasně povede po Klausovi ml. místopředseda Rais z ANO

Model CVVM: ANO v čele, druhé místo patří ODS, posílili komunisté