Je příliš sexistický a homofobní. Mileniálové odsoudili seriál Přátelé

Je příliš sexistický a homofobní. Mileniálové odsoudili seriál PřáteléNOVÉ
Panorama

Sexismus ve známém seriálu?

pk

Kultovní seriál Přátelé si na konci minulého roku odbyl svou premiéru na serveru společnosti Netflix. Dostal se tak do povědomí nové dospívající generace, označované jako mileniálové. Někteří z nich si stěžují na obsah jednotlivých epizod, který je podle nich sexistický, homofobní a transfobní. S informací přišel britský deník Independent.

Noví diváci seriálu si na sociálních sítích stěžují především na způsob, jakým si seriál dělá legraci ze stereotypů spojených s rozdílností pohlaví či sexuální orientací. Podle jiných je seriál dokonce rasistický – postavy menšinových etnik se tam totiž až na výjimky neobjevují.

Pohoršení vyvolala například scéna, ve které se Chandler obává, že bude mylně považován za homosexuála. Za nevhodné jsou považovány narážky na jeho otce, jenž má zálibu v ženských šatech.

Čtěte také: Kampaň #MeToo v problémech?

Problémy s politickou korektností se nevyhnuly ani ženským postavám. Například Rachel byla obviněna ze sexismu poté, co zaměstnala nekvalifikovaného asistenta za účelem jejich sblížení. Dalším problémem je pak podle diváků chování Rachelina otce, který nerespektuje muže jako „chůvu“ k jeho vnukům. Za nepřijatelné jsou považovány i narážky na Moničinu nadváhu či její vztah s o generaci starším mužem.

Dle serveru independent.com přispěly k radikálnímu přijetí také aféra hollywoodského producenta Weinsteina i atmosféra vyvolaná kampaní #metoo.

Na Twitteru se objevily i příspěvky, které s hodnocením nesouhlasí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Pokrytci,“ obula se herečka Bardotová do žen z kampaně #metoo

Související články