Zašel příliš daleko? Kancléř Mynář prověří Ovčáčkovu aktivitu na Twitteru

Kontroverzní tweety

Zašel příliš daleko? Kancléř Mynář prověří Ovčáčkovu aktivitu na TwitteruNOVÉ 9
Domov

ninmh Echo24

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se o víkendu na svém twitterovém účtu tvrdě pustil do novinářů, neziskovek i českých veteránů. Ovčáček tak reagoval na vojenský zásah proti režimu Bašára Asada, který měl v Sýrii použít chemické zbraně. Ovčáčkovy výroky ale tentokrát kromě veřejnosti, nenechaly v klidu ani hradního kancléře Vratislava Mynáře. Ten slíbil, že Ovčáčkovy tweety zkontroluje.

Hradní kancléř to řekl v odpovědi Mladé frontě DNES, která se ho na Ovčáčkovy výroky ptala. „Nevím, jestli zrovna iDNES a Mladá fronta poté, co píšete bulvární záležitosti, je ta pravá, která by na tyto věci měla upozorňovat. Nicméně díky dobrému jménu Pražského hradu se samozřejmě podívám nebo si nechám vytáhnout tweety pana Ovčáčka a podívám se na to, k čemu vyzývá,“ uvedl Mynář.

„Já to, co přísluší nebo nepřísluší mluvčímu prezidenta republiky, samozřejmě nechám na prezidentu republiky. Podívám se, jestli píše na soukromém, nebo na prezidentském (twitterovém profilu). Nevím, jestli to přísluší nám všem,“ dodal k situaci Mynář.

Jiří Ovčáček od pátečního vojenského zásahu v Sýrii sdílel na twitterovém účtu PREZIDENTmluvci již téměř 30 zpráv, které se týkají událostí v Sýrii. Účet PREZIDENTmluvci je považován za oficiální účet mluvčího prezidenta Miloše Zemana, odkazují na něj i oficiální stránky Pražského hradu. Zeman ale v předvolební kampani uvedl, že jde o Ovčáčkovu soukromou aktivitu.

Největší pozornost o víkendu vzbudily tweety, ve kterých Jiří Ovčáček ironicky vyzýval veřejnost k aktivní účasti v syrských bojích. Novináře dokonce osočil, že válku chtějí. Právě tyto nejspornější tweety ale Ovčáček napsal na svůj druhý účet CUTIzpravy a na účtu PREZIDENTmluvci je pouze sdílel.

„Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ napsal v jednom ze sporných tweetů.

Proti Ovčáčkovým výpadům se ozvala například nezisková organizace Člověk v tísni. ,,Pane Ovčáčku, nadšení nejsme, ale zatímco Vy nekorektně tweetujete, my už se sedm let staráme každý měsíc o čtvrt milionu civilistů přímo v Sýrii. A řadu našich kolegů to stálo život,“ reagovala na Ovčáčkovu výzvu česká neziskovka.

Čtěte více: Kovbojská akce, řekl Zeman o útoku v Sýrii. Západ podle něj rozvrtal Střední východ

Pracovník Člověka v tísni zemřel i s rodinou při bombardování

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.